Reklama
Reklama

Postaw na grobie zamiast chryzantem. Te kwiaty długo będą cieszyć oczy

Wybór kwiatów na Wszystkich Świętych nie jest łatwy. Zwłaszcza, gdy nie chcemy kupować nieco oklepanych już chryzantem, które na początku listopada przyozdabiają większość nagrobków na polskich cmentarzach. Jakie inne wiązanki i sadzonki będą możemy postawić na grobach naszych bliskich? Oto kilka propozycji roślin, które na pewno długo będą cieszyć oczy!

Jest już prawie połowa października, a to oznacza, że nadeszła pora, aby powoli zacząć rozglądać się za kwiatami na Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że na cmentarz możemy przynosić nie tylko popularne chryzantemy. Z uwagi na stosunkowo niską cenę i dostępność to właśnie one co roku cieszą się największą popularnością. 

Musimy jednak mieć świadomość, że na straganach i w sklepach ogrodniczych w okazyjnych cenach zakupić możemy również inne piękne i odporne rośliny. Do wyboru mamy wiele wspaniałych gatunków niestraszne są przymrozki i intensywne wichury, więc na grobach na pewno będą prezentować się idealnie przez długi czas.

Sztuczne, cięte, a może w doniczce? Jakie kwiaty wybrać na cmentarz?

Wybór kwiatów na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych i Zaduszek jest ogromny. W sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach i na straganach znajdziemy zarówno sztuczne, jak i prawdziwe wiązanki. Największym plusem tych pierwszych jest trwałość. Nie musimy ich pielęgnować i podlewać. I bez tego mogą postać na nagrobku przez wiele tygodni. 

Nie oszukujmy się jednak. Sztuczne kwiaty nigdy nie robią aż takiego wrażenia jak te naturalne. A prawdziwe kwiaty na cmentarz możemy zakupić zarówno cięte w formie bukietów, jak i sadzonek w ozdobnych donicach. Rośliny w wazonie są eleganckie, ale mogą szybko zwiędnąć, dlatego najlepiej wybrać ostatnią opcję. 

Może cię zainteresować: To najpiękniejsze jesienne kwiaty. Są mrozoodporne i kwitną jak marzenie

Nie tylko chrzyzantemy. Te kwiaty są idealne na Wszystkich Świętych

Decydując się na zakup kwiatów w donicy na Wszystkich Świętych, nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do zakupu popularnych chryzantem. W okazyjnej cenie w kwiaciarniach na pewno zdobędziemy również inne rośliny, które są piękne i oporne, więc będą stanowiły ozdobę nagrobka jeszcze na długo po zakończeniu świąt.

Jakie kwiaty wybrać na cmentarz? Polecany jest zwłaszcza zakup:

  • wrzosów
  • astrów
  • ciemierników
  • gazanii
  • starców popielnych

W przypadku kwiatów ciętych na grób, najciekawszy efekt stworzą subtelne lilie, piękne goździki, dalie i hortensje, a także romantyczne i eleganckie róże. Poza nimi na pewno warto wybrać również: dalie, gerbery, irysy i cynie, które również będą prezentować się wspaniale na nagrobkach we Wszystkich Świętych i Zaduszki. 

Zobacz też:

Na Dzień Matki kup mamie te kwiaty. Długo postoją w wazonie

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | rośliny doniczkowe