Reklama
Reklama

Posadź lilie w tym miejscu. Zakwitną intensywniej niż u sąsiadów

Nadejście ciepłych dni to początek intensywnych prac ogrodowych. Nie chodzi tu tylko o wysiew warzyw, ale również o zasadzenie kwiatów ozdobnych, które barwnie udekorują naszą działkę. W przypadku niektórych duże znaczenie odgrywa miejsce, w którym zostanie umieszczona sadzonka. Podpowiadamy, gdzie najlepiej posadzić cebulki jednych z piękniejszych kwiatów ozdobnych, a mianowicie lilii.  

Kwiecień, zwłaszcza gdy pogoda jest niczym jak z bajki, to dobry moment na sadzenie kwiatów ozdobnych. Chcąc cieszyć się eksplozją kolorów w ogrodzie, warto zadbać o jak najlepsze warunki do wzrostu poszczególnych roślin. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest między innymi miejsce, w którym dobrze je zasadzić.  

O tym pamiętaj, sadząc lilie 

Lilie uważane są za jedne z piękniejszych kwiatów, które mogą zagościć w naszym ogrodzie. Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na ich uprawę. Chcąc cieszyć się z tych majestatycznych i pięknych kwiatów, warto pamiętać o kilku kwestiach, które dotyczą sadzenia, a także pielęgnacji lilii. 

Tak jak już zostało wspomniane, kwiecień lub ewentualnie początek maja to najlepszy czas na sadzenie tych kwiatów. Podstawę stanowi dobra gleba. Lilie zdecydowanie preferują żyzne gleby ogrodowe, których odczyn najlepiej, aby był lekko kwaśny

Sadząc lilie warto zadbać o to, aby cebulki umieścić głęboko w żyznej ziemi. Tuż po ich wsadzeniu należy podlać cebulkę i następnie dalej dbać o regularne nawodnienie. Jest to kluczowe, jeśli z sadzonek ma wyrosnąć bujny kwiat. 

Samo sadzenie lilii nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy pamiętać podczas tego procesu o kilku kwestiach, a wcześniej wybrać dla cebulek odpowiednie miejsce. Odpowiednie, czyli jakie? 

Przeczytaj także: Podlewaj tym magnolię, a obsypie się morzem kwiatów. Nie wydasz nawet złotówki

Gdzie posadzić lilie, aby pięknie rozkwitły? 

Ważny jest czas oraz sposób sadzenia lilii, ale to nie wszystko, o co należy zadbać. Istotne jest również odpowiednie stanowisko. W przypadku tych kwiatów liczy się gleba oraz miejsce. Najlepiej sprawdzi się to na Słońcu bądź w lekkim cieniu. 

Lilie dobrze rosną, gdy ich nóżka znajduje się w cieniu, a kwiat w promieniach słonecznych. Wybierając miejsce na ich wsadzenie, koniecznie należy pamiętać, że rośliny te nie lubią wiatru oraz przeciągów. Dobrze więc sprawdzi się stanowisko osłonięte od podmuchów wiatru.  

Przed wsadzeniem sadzonek w ziemię warto również zastanowić się nad rozmieszczeniem roślin. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że są to rośliny wieloletnie, a więc umieszczenie ich w danym miejscu wiąże się z tym, że będą tam rosnąć przez kilka następnych lat. 

Warto również zadbać, aby w danym miejscu wsadzać je w odstępach wynoszących około 25 cm. Dobrze również zadbać o właściwe towarzystwo, którym z pewnością będą takie kwiaty, jak dalie, liliowce, piwonie czy heliotrop.  

Zobacz też:

Zapomnisz o pleśni w łazience. Wystarczy, że umieścisz w niej te rośliny

Koniecznie zrób to, gdy papryka kwitnie. Owoce będą duże i jędrne

Możesz uprawiać arbuzy w ogrodzie. Sprawdź, kiedy najlepiej je posiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | uprawa roślin | działka