Reklama
Reklama

Podlewaj tym glebę na grządkach. Warzywa wyrosną dorodne, jak nigdy

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. W tym czasie warto zasilić glebę domową odżywką, przed lub tuż po posianiu pierwszych roślin. Dzięki niej warzywa będą dorodne i urosną w szybkim tempie. Sprawdź przepis na odżywczy nawóz z węgla drzewnego.

Jak działa odżywka z węgla drzewnego na rośliny?

Już teraz wiele osób wykonuje pierwsze prace w ogrodzie, przygotowując rośliny na wiosnę. Popularnym zabiegiem jest przycinanie drzew, a także oprysk profilaktyczny. Warto także wzbogacić glebę domową odżywką

Zalecamy odżywienie roślin po zimie nawozem z węgla drzewnego. Zawiera on węglowodany, które stanowią źródło energii, niezbędne do rozwoju roślin. Ponadto w swoim składzie ma także potas, wapń, fosfor oraz magnez.

Przepis na odżywkę do roślin z węgla drzewnego

Do zrobienia odżywki z węgla drzewnego wystarczy jedna grudka tego składnika. Uzyskamy z niej około 50 l nawozu. Jak zatem zrobić napój odżywczy dla roślin w ogrodzie?

Na początek wkładamy węgiel do reklamówki lub worka i rozdrabniamy go za pomocą młotka. Następnie mielimy go na proszek np. przy użyciu młynka do kawy

Do 1 l ciepłej wody wsypujemy 1 łyżeczkę rozdrobnionego węgla drzewnego. Na koniec odstawiamy odżywkę na kilka godzin. 

Jak stosować odżywkę z węgla drzewnego?

Odżywkę z węgla drzewnego warto zastosować przed posadzeniem pierwszych roślin, czyli wczesną wiosną. Możemy to również zrobić po ich wysianiu. Kluczowe znaczenie ma regularność stosowania nawozu. 

Ten odżywczy nawóz stosujemy raz w miesiącu. Dzięki niemu rośliny urosną piękne i zdrowe, będą miały dorodne warzywa, jak nigdy.

Zobacz też:

Rozlewaj to na grządkach, a wygrasz walkę z zarazą ziemniaczaną na pomidorach

Wyborną papaję możesz uprawiać w swoim domu. Wystarczy kilka nasion

Te warzywa siejemy w czerwcu. Konieczne jest także przeprowadzenie prac w sadzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | warzywniak