Reklama
Reklama

Podaruj tę roślinę bliskiej osobie. W nowym roku szczęście jej nie opuści

Ta roślina zachwyca barwnymi kwiatami oraz nietuzinkową formą liści. Niepowtarzalny wygląd sprawia, że tak chętnie wybierana jest na prezent. Według wielu jest symbolem szczęścia i obfitości. Może okazać się dobrym pomysłem na noworoczny podarunek dla bliskiej osoby.

Nietuzinkowa roślina, która swoją obecnością ma przynieść szczęście i dostatek. Jest idealna jako ozdoba wnętrz, jak i na prezent. Choć przesądy warto traktować z przymrużeniem oka, roślina ta gwarantować ma powodzenie. Co warto wiedzieć o anturium? 

Roślina idealna na prezent - czy anturium przynosi szczęście? 

Anturium jest jedną z ciekawszych, egzotycznych roślin doniczkowych. Jej charakterystyczne kwiaty w kolorze czerwonym przypominają kształtem serca. Dzięki temu przyciąga uwagę i w dostrzegalny sposób dekoruje wnętrze. 

Poprzez swój wygląd roślina ta chętnie wybierana jest na prezent dla ukochanej bądź bliskiej osoby. Czerwone anturium najczęściej można spotkać w polskich domach. Występuje również w innych kolorach. Z racji nowego roku może okazać się dobrym pomysłem na podarunek. 

Czytaj także: Ta wyjątkowa roślina powinna być w każdym domu. Pełni ważną funkcję 

Przesądy związane z rośliną  

Choć dla wielu osób przesądy nie są ważne i dobrze traktować je z dystansem, anturium według wielu uważane jest za roślinę doniczkową, która niesie ze sobą szeroko rozumiane powodzenie życiowe w miłości, jak i bogactwie.  

Co więcej, według przesądów roślina ta chroni dom przed złymi mocami, a domownicy mogą liczyć na życiowe szczęście i dobrobyt. Warto zaznaczyć, że anturium można kupić sobie samemu, jednak prawdziwe szczęście i obfitość przyniesie wtedy, kiedy ktoś zostanie nim obdarowany.  

Jak pielęgnować anturium w doniczce? 

Wraz z prezentem noworocznym, którym może być anturium, warto przekazać również garść informacji o tym, jak pielęgnować tę roślinę.  

Najważniejsze zasady opieki nad anturium

  • Stanowisko jasne i ciepłe (ale niesłoneczne); 
  • Jako roślina egzotyczna wymaga wysokiej wilgotności powietrza;  
  • Lubi zraszanie wodą; 
  • Regularne podlewanie pozwoli uniknąć opadania liści oraz zaprzestania kwitnienia; 
  • Należy unikać przelania wody.  

Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że roślina będzie posiadać pięknie rozwinięte kwiaty. Co więcej, anturium cechują właściwości oczyszczania powietrza. Roślina ta zadba więc o Twój dom, udekoruje wnętrze, a w dodatku przyniesie szczęście i dobrobyt.  

Zobacz też:

Dzięki tej paście storczyki będą rosły jak szalone. Zrobisz ją w domu

Podlewaj tym lilie ogrodowe. Będą kwitły przez całe lato

Zapomnij o żółknących liściach ogórków. Ogrodnik radzi, jak wyeliminować problem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe