Reklama
Reklama

Piwonie będą bujne, jak nigdy. Wystarczy, że raz na dwa tygodnie podlejesz je tym

Piwonie wyróżniają się dekoracyjnymi kwiatami, które decydują o ich dużej popularności. Jeśli chcemy, by rośliny obficie kwitły, warto zawczasu o nie zadbać. Wiosną piwonie najlepiej nawozić sprawdzoną, domową odżywką. Jaką i jak ją przygotować?

Piwonie to jedyny rodzaj, który należy do rodziny piwoniowatych. Dzielą się na liczne gatunki i cieszą się ogromną popularnością, z uwagi na swój efektowny wygląd. Największą ozdobą tych roślin są piękne kwiaty, z gęsto skupionymi płatkami. Mogą być bardzo duże — mają od 8 do nawet 20 cm średnicy. Żeby jednak roślina obsypała się kwiatami, trzeba właściwie o nią zadbać. Warto wzmocnić ją domową odżywką.

Jak uprawiać piwonie? Tak o nie zadbasz

Piwonie to rośliny sporych rozmiarów, więc należy zapewnić im w ogrodzie wystarczająco dużo miejsca. Sadzimy je dość płytko, w dole o głębokości 3-5 cm. Nie lubią przesadzania, więc warto rozsądnie przemyśleć ich umiejscowienie. Preferują słoneczne, ciepłe stanowiska, choć będą też dobrze rosły w półcieniu.

Najlepsza gleba pod ich uprawę to ta żyzna, próchnicza, przepuszczalna, o średnio kwaśnym odczynie pH. Żeby piwonie zdrowo rosły i obficie kwitły, trzeba je również regularnie nawozić. Warto zastosować domowe, ekologiczne odżywki, na przykład wykorzystując fusy z kawy.

Czytaj też: To zdrowe warzywo możesz mieć we własnym ogrodzie. Nie przegap terminu siewu 

Domowa odżywka do piwonii. Będą obficie kwitły

Piwonie obsypią się kwiatami, jeśli wzmocnimy je pewną domową odżywką. Nie jest trudna do przygotowania, a efekty będą zachwycające. Wystarczy zalać szklankę fusów z kawy wrzątkiem, a gdy woda wystygnie, podlać wywarem rośliny. 

Taką odżywkę stosujemy w okresie wiosennym co dwa tygodnie, wzmacniając piwonie. Latem rośliny powinny być prawdziwą ozdobą ogrodu, ciesząc oczy licznymi, dużymi kwiatami. 

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nawożenie | podlewanie | kwiaty | pielęgnacja roślin