Reklama
Reklama

Oryginalny sukulent, który może być dumą twojego domu. Wytwarza kaskady pędów

Pseudorhipsalis ramulosa wytwarza kaskady pędów, które w okresie letnim przybierają purpurową barwę. Pokrywa się też białymi owocami, co tylko dodaje roślinie interesującego wyglądu. Może być ozdobą każdego domu i dumą każdej osoby, poszukującej niezwykłych roślin doniczkowych. Co warto wiedzieć o Pseudorhipsalis ramulosa i jak dbać o roślinę?

Pseudorhipsalis ramulosa to unikatowy sukulent, naturalnie występujący w lasach deszczowych Ameryki Południowej, gdzie jest epifitem porastającym korony drzew. Tworzy kępy zwisających pędów o spłaszczonych liściach. Jako roślina doniczkowa wyróżnia się nie tylko zwisającym pokrojem, ale też interesującą barwą blaszek liściowych. W dodatku ta ciekawa roślina wcale nie jest trudna w uprawie. Jak o nią dbać? 

Pseudorhipsalis ramulosa — jak wygląda i czym się wyróżnia?

Pseudorhipsalis ramulosa ‘Red Coral’ to ciekawa roślina doniczkowa, która może być niezwykłą ozdobą domu. Rewelacyjnie wygląda zwłaszcza w okresie letnim, kiedy jej blaszki liściowe ulegają przebarwieniu. Najpierw stają się pomarańczowe, a później purpurowe. Na brzegach liści, tuż po okresie kwitnienia, pojawiają się też drobne, białe owoce. Liście ponownie stają się zielone jesienią, kiedy wokół nas masowo przebarwiają się drzewa i krzewy. To zatem interesująca odmiana.

Pseudorhipsalis ramulosa dość szybko się rozrasta, a przy tym jest raczej odporna na ewentualne ataki szkodników. W dodatku jest to roślina przyjazna dla zwierząt, z której uprawą poradzą sobie zarówno doświadczeni ogrodnicy, jak i nowicjusze. 

Czytaj też: Liście monstery żółkną? Włóż do doniczki kilka kapsułek, a odratujesz roślinę 

Pseudorhipsalis ramulosa — uprawa i pielęgnacja rośliny

Pseudorhipsalis ramulosa to kaktus dżunglowy, więc ma inne wymagania, niż kaktusy rosnące na pustyniach. Potrzebuje obfitego podlewania, jednak między kolejnym nawadnianiem podłoże rośliny musi dobrze przeschnąć. Podlewanie trzeba jednak ograniczyć zimą, aby zminimalizować ryzyko rozwoju zgnilizny korzeni.

Najlepsze stanowisko dla tej rośliny to miejsce jasne, oświetlone światłem rozproszonym. Intensywne promienie słońca padające bezpośrednio na liście mogłyby bowiem zaszkodzić roślinie. Najlepiej umieścić Pseudorhipsalis ramulosa przy oknie po stronie wschodniej. W uprawie rośliny warto zadbać również o wysoką wilgotność powietrza, a także wybrać dobrze przepuszczalną glebę - najlepiej podłoże do epifitów lub storczyków. 

Zobacz też:

Ta roślina sprawdzi się lepiej niż wrzosy. Długo kwitnie i przyciąga motyle

Liście borówki amerykańskiej robią się czerwone? Musisz szybko działać

Wyhodujesz poziomki na balkonie. Trzymaj się tych zasad, a będą słodkie i smaczne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin