Reklama
Reklama

Ogórki urosną szybciej dzięki tej japońskiej metodzie. To będą rekordowe plony

Japońska metoda sadzenia ogórków zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Mogą ją stosować zarówno doświadczeni, jak i początkujący ogrodnicy, ponieważ jest bardzo prosta. Dzięki niej uzyskamy duże i obfite plony. Na czym dokładnie polega i o czym należy pamiętać, wykorzystując ten sposób w warzywniaku? Odpowiadamy.

Wielu ogrodników stosuje japońską metodę sadzenia ogórków, dzięki której cieszą się rekordowymi plonami. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, to przygotuj żyzne stanowisko pod roślinę i posadź ją w gorących trocinach

Jak sadzić ogórki metodą japońską?

Metodę japońską warto zastosować w uprawie ogórków, ponieważ dzięki niej sadzonki mają mocniejszy system korzeniowy, są bardziej odporne na choroby i dłużej owocują. Te czynniki przekładają się na duże i obfite plony. Jak zatem uprawiać roślinę tym sposobem?

Musimy wypełnić połowę pojemnika trocinami i zalać je gorącą wodą. Gdy materiał trochę przestygnie, to ugniatamy go tak, aby powstały z niego drobne kawałki. 

Nasiona ogórków siejemy w ziemi, która jeszcze nie ostygła. Następnie całość zasypujemy wcześniej przygotowanymi trocinami. Jak widać, japońska metoda jest prosta, a przy tym bardzo skuteczna. 

Po jej zastosowaniu postępujemy z sadzonkami tak samo, jak przy standardowej uprawie. Gdy trochę podrosną, to wysadzamy je do podłoża i pielęgnujemy według najważniejszych zasad uprawy. 

Jak uprawiać ogórki po posadzeniu metodą japońską?

Ogórki sadzimy w żyznej, próchniczej glebie, najlepiej w takiej, która szybko się nagrzewa. Te rośliny najbardziej lubią sąsiedztwo kopru, kukurydzy, grochu, pietruszki, selera, słonecznika i fasoli. 

W okresie wegetacji i w trakcie upałów należy codziennie podlewać sadzonki, zawsze wieczorem. Używamy do tego letniej wody. Warto też zasilać ogórki nawozami, które są dla nich przeznaczone. 

Zalecamy również osłanianie roślin w trakcie tzw. najmocniejszej operacji słonecznej. Padające promienie słońca mogą poparzyć liście. Nie zapominajmy też o stosowaniu fungicydów na najczęstsze choroby ogórków tj. parch, mączniak rzekomy czy bakteryjna kanciasta plamistość dyniowatych. 

Zobacz też:

Zamiokulkas marnieje w oczach? Jesienią i zimą podlewaj go tym, a szybko wróci do formy

Skrzydłokwiat w mig wypuści nowe liście i kwiaty. Wystarczy kilka skórek tego owocu

Mój cyklamen uwielbia "zjadać" te owoce. Kwitnie po nich jak szalony

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | warzywniak | pielęgnacja roślin