Reklama
Reklama

Nie wysypuj kory na rabatkach. Ten produkt jest o wiele lepszy

Wiosna to czas, w którym zaczynamy ściółkować rabaty. Dzięki warstwie ściółki pozbywamy się z ogrodu niechcianych roślin, głównie chwastów, ograniczając im dostęp do światła i powietrza. Najczęściej do tego zabiegu stosujemy agrowłókninę lub korę, lecz warto poznać skuteczniejsze sposoby.

Na rabatkach mogą pojawić się niechciane chwasty. Próbujemy je zwalczyć, układając na nich agrowłókninę, która nie zawsze korzystnie wpływa na glebę. Częstszym rozwiązaniem jest wysypanie kory, jednak polecamy o wiele lepszy produkt. Dzięki niemu zmniejszysz chwasty nawet o połowę

Tą rośliną zastąpisz korę na rabatkach. Jest o wiele skuteczniejsza

Wiele osób zamiast kory używa na chwasty dekoracyjnych kamyczków, które wyglądają efektownie w ogrodzie, jednak nie zawsze mają pozytywny wpływ na rośliny. Ten materiał nie sprawdzi się w przypadku borówki amerykańskiej

Nagrzane kamienie powodują wysuszenie gleby, a tym samym utratę wody. Ziemia paruje w szybkim tempie, przez co rośliny tracą wilgoć z korzeni. 

Zamiast wysypać korę na rabatkach, możemy posadzić barwinka pospolitego. Ta niewielka krzewinka o fioletowych, różowych lub białych kwiatkach rozkrzewia się na całej połaci wokół innych roślin. 

Barwinek pospolity dobrze rośnie na stanowiskach półcienistych, dlatego nie musimy się martwić, gdy zostanie przykryty przez inne rośliny. Możemy posadzić go na zasadowej, jak i kwaśnej ziemi. 

Jak szybko wyplewić chwasty? Te produkty z kuchni są lepsze niż kora

Chwasty wyplewimy w szybszy sposób, jeśli potraktujemy je mieszanką z produktów kuchennych. Wystarczy rozcieńczyć 2 łyżki octu jabłkowego z 1 łyżeczką kwasku cytrynowego i 3 szklankami wody

Tak przygotowaną mieszankę odstawiamy na około godzinę. Po tym czasie możemy polewać nią miejsca, gdzie rosną chwasty. Ten domowy produkt zacznie niszczyć ich rozgałęziające się korzenie. 

W przypadku podagrycznika należy regularnie zrywać jego liście. Dzięki temu osłabiamy roślinę, która będzie wypuszczać coraz mniej nowych pędów. 

Zobacz też:

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

Pokrój na kawałki, zalej wodą i podlej. Pelargonie wystrzelą nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka