Reklama
Reklama

Nie tylko przebiśniegi. Te kwiaty ozdobią twój ogród już w lutym

Barwnie kwitnące kwiaty to pierwszy powiew zbliżającej się wiosny. Niektóre gatunki nawet spod pokrywy śnieżnej są w stanie wyłonić swoje kolorowe kwiatostany. Chociaż w lutym pogoda bywa niezwykle zmienna, nie przeszkadza to niektórym kwiatom kwitnąć. Podpowiadamy, które rośliny warto mieć w swoim ogrodzie, aby obsypał się kolorową paletą barw już w lutym.

Mogłoby się wydawać, że trwająca zima to nie jest najlepszy czas na rozkwit kwiatów. Są jednak takie gatunki, które już w lutym budzą się do życia i swoimi barwnymi kwiatostanami zwiastują, że wiosna jest już naprawdę blisko. Nie straszny im śnieg, ponieważ potrafią poradzić sobie nawet w tych niekorzystnych warunkach. Na jakie kwiaty warto postawić, aby już w lutym cieszyć się z kolorowych akcentów w ogrodzie?  

To pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny

Chociaż luty to typowo zimowy miesiąc, to właśnie wtedy można się już spodziewać pierwszych oznak wiosny. Pojawia się ogromna radość, kiedy spod zalegającego śniegu przebijają się barwne kwiaty. Można wtedy poczuć, że lada moment nadejdzie już długo wyczekiwana wiosna.  

Chcąc w swoim ogrodzie ujrzeć pierwsze zwiastuny wiosny, warto postawić na roślinę o nazwie rannik zimowy. Choć nazwa zdecydowanie kojarzy się z zimą, nie ma co się nią sugerować. Te małe jaskrawożółte kwiaty wybijają się na tle szarości i uśpionej jeszcze przyrody. Cieszą oko i zwiastują nadchodzący wiosenny czas. Warto posadzić je w skupiskach, aby kwitnące kwiaty były bardziej widoczne.  

Wraz ze zbliżającą się wiosną nie może zabraknąć jej największego zwiastuna. Myśląc o wiosennych kwiatach, najczęściej ludzie przytaczają przebiśniegi. Jak sama nazwa wskazuje, często swoim wzrostem przebijają zalegającą pokrywę śnieżną. Zasadzone na jesień, już w lutym obsypią twój ogród białymi dzwoneczkami. Nie ma bardziej wyrazistego zwiastuna wiosny niż kwitnące przebiśniegi. 

Przeczytaj również: Podlewaj tym glebę na grządkach. Warzywa wyrosną dorodne, jak nigdy

Które kwiaty zakwitną jako pierwsze w twoim ogrodzie?

Zaraz obok przebiśniegów, najpopularniejszymi wczesnowiosennymi kwiatami są krokusy. Najbardziej znane we fioletowej odsłonie, choć spotkać można również białe i żółte. Wystarczy, że w lutym pojawi się Słońce i wraz z nim zaczną rozkwitać krokusy. Warto posadzić je w swoim ogrodzie w skupiskach w nasłonecznionych miejscach. W połączeniu z innymi kwiatami to będzie istna eksplozja kolorów.  

Śnieżyca wiosenna to także kwiat, którego warto wypatrywać już w lutym. Zachwyca swoimi dzwonkowatymi i pachnącymi kwiatami. Idealnym miejscem w twoim ogródku będzie to w pobliżu drzew. Tak jak w przypadku innych kwiatów, najlepiej będzie wyglądać w skupisku. Cebulki warto posadzić we wrześniu. Śnieżyca wiosenna jest wyjątkowa odporna na niskie temperatury. 

Jak się okazuje, ogród może pokryć się paletą barw już w lutym. Roślin, które mogą kwitnąć wczesną wiosną, a nawet i końcówką zimy, jest naprawdę sporo. Nie można tutaj zapomnieć o miłku amurskim czy słynnych pierwiosnkach. Warto postawić na kilka gatunków i cieszyć się z kolorowego ogrodu już w lutym. Kwitnięcie tych roślin to najlepszy zwiastun zbliżającej się wiosny.  

Zobacz też:

Chwast o leczniczych właściwościach. Jak pozbyć się rdestu ptasiego z ogrodu?

Ta wierzba przyciągnie wzrok wszystkich sąsiadów. Sprawdź, kiedy ją przyciąć po zimie

Mówią, że to drzewko bogaczy. Teraz możesz posadzić je we własnym ogrodzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | kwiaty | sadzenie