Reklama
Reklama

Najtańszy sposób na pozbycie się ślimaków z ogródka. Wystarczy kilka liści

Ślimaki mogą skutecznie zniszczyć prowadzony ogródek. W internecie możemy znaleźć wiele metod zwalczenia tych szkodników, nie wszystkie jednak działają. Jak uchronić swoje uprawy przed szkodliwym działaniem mięczaka? Oto najlepszy sposób na pozbycie się ślimaków z ogródka.

Pozbycie się ślimaków z ogrodu jest bardzo istotne, jeśli prowadzimy swoje uprawy warzyw czy owoców. Jeśli tego nie zrobimy, może dojść do zniszczenia roślin, a tym samym nie otrzymamy plonów. Ślimaki to szkodniki, które stanowią zagrożenie także dla gleby. Zastosuj tę metodę na pozbycie się ślimaków z ogrodów i zwalcz problem.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Tani, domowym sposobem na pozbycie się ślimaków z ogrodu jest skorzystanie z roślin, które odstraszą szkodniki. Świetnie posłużą do tego liście narecznicy samczej, czyli paproci. Są one trujące dla ślimaków. Wystarczy, że zerwiemy je, a następnie ułożymy między grządkami. Zwierzęta wyczują toksyny i nie będą zbliżać się do rabat. Zapobiegną atakom ślimaków na uprawiane rośliny.

Tych roślin nie lubią ślimaki

Ślimaków pozbędziemy się z ogrodu poprzez sadzenie odpowiednich ziół w pobliżu upraw. Odstraszająco zadziałają: szałwia, czosnek, majeranek, cebula czy gorczyca. Dzięki temu szkodniki nie będą się zbliżać do warzyw i owoców.  To najtańszy sposób na pozbycie się ślimaków z ogródka. Należy jednak pamiętać, że jest też lista roślin, które przyciągają ślimaki, a posadzenie ich w ogródku może się skończyć katastrofą. 

Co ciekawe, doskonale sprawdzają się też domowe pułapki, wykonane np. ze słoika z piwem, którego smak ślimaki wprost uwielbiają. Skuteczną metodą walki z tymi szkodnikami jest również rozsypanie wokół grządek i rabatek kwiatowych pokruszonych skorupek jajek.  Ich ostre brzegi stanowią naturalną przeszkodę, której ślimaki nie potrafią pokonać.

Zobacz też:

Nazywają ją "rośliną biedy". Lepiej nie trzymaj jej w domu, bo portfel zaświeci pustkami

Najlepsza odżywka do zamiokulkasa. Roślina obsypie się nowymi liśćmi

Te rośliny przynoszą szczęście i pieniądze. Masz je w domu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uprawa roślin | szkodniki w ogrodzie