Reklama
Reklama

Monstera Monkey Mask podbija salony w polskich domach. Ustaw ją w tym miejscu, a będzie bujnie rosła

Monstera Monkey Mask to roślina doniczkowa o charakterystycznych, podziurawionych, delikatnych liściach. Jej pielęgnacja nie jest skomplikowana, jednak kwiat ten wymaga większej uwagi niż zwykła monstera dziurawa. Sprawdź, w jakich warunkach domowych będzie bujnie rosła. Miejsce ma znaczenie.

Monstera Monkey Mask to rzadko spotykana roślina doniczkowa, którą warto oryginalnie ozdobić mieszkanie. Kwiat ten wymaga pielęgnacji, szczególnie po zimie. Sprawdź najważniejsze informacje o jej uprawie wiosną

Jak wygląda monstera Monkey Mask?

Monstera Monkey Mask ma liście o sercowatym kształcie z głębokimi wycięciami i otworami. Elegancji dodaje im błyszcząca, intensywnie zielona barwa. W przeciwieństwie do monstery dziurawej, liście Monkey Mask są znacznie mniejsze i delikatniejsze. 

Monstera Monkey Mask może mieć przekrój zarówno krzewiasty, jak i pnący. W tym drugim przypadku potrzebuje podpór do prawidłowego wzrostu. Ta roślina jest trująca dla zwierząt, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy zakupie tego okazu. 

Pielęgnacja monstery Monkey Mask

Monsterę Monkey Mask należy postawić w półcienistym miejscu o temperaturze 20-24 stopni Celsjusza, bardzo dobrze prezentuje się w salonie. Roślina o przekroju pnącym rośnie bardzo szybko, dlatego potrzebuje podpór na swoje długie i pnące pędy. Możemy też zawiesić ją, aby pięła się po ścianie. 

Ta odmiana monstery zaczyna bujnie rosnąć na żyznym i przepuszczalnym podłożu. Z kolei doniczka musi mieć warstwę drenażową. 

Monsterę Monkey Mask należy podlewać odstaną, przefiltrowaną lub przegotowaną wodą tak, aby miała stale wilgotne, lecz nie mokre podłoże. W trakcie sezonu grzewczego nawadniamy ją rzadziej. Warto też zraszać tę roślinę

Wiosną i latem powinniśmy zasilać kwiat naturalnymi odżywkami lub takimi do roślin zielonych. Idealnie sprawdzi się także ekologiczny biohumus. Roślina najlepiej rośnie w doniczce terakotowej. 

Liście Monstery Monkey Mask warto czyścić, gdy zauważymy na nich kurz. Pryskamy je wodą z ciepłej deszczówki lub robimy kąpiel pod prysznicem w łazience. 

Jak rozmnożyć monsterę Monkey Mask?

Monsterę Monkey Mask rozmnażamy w prosty sposób. Wystarczy przyciąć jej pędy i wstawić do wody. Po kilku tygodniach uzyskamy sadzonki gotowe do posadzenia w ziemi.

Nie musimy używać ukorzeniaczy czy szklarni z folii. Wystarczy, że zapewnimy roślinie żyzne, przepuszczalne podłoże, odpowiednią wilgotność i naturalne światło. Pamiętajmy jednak, aby nie eksponować monstery na pełne słońce. 

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin