Reklama
Reklama

Marzysz o bujnych surfiniach? Podlewaj je tym, a balkon utonie w kwiatach

Surfinie to popularne kwiaty zdobiące balkony i tarasy. Możemy sadzić je zarówno w donicach, jak i w skrzyniach. Te rośliny zachwycają pachnącymi kwiatami o różnych kolorach. Będą kwitły zdrowo i bujnie, jeśli podlejesz je odżywką z produktu, który dorzucamy do zup i sosów. Każdy ma ten składnik w swojej kuchni.

Marzysz o balkonie i tarasie pełnym kolorowych, bujnych i pachnących kwiatów? Jeśli chcesz mieć piękną ozdobę przy swoim domu, to koniecznie posadź surfinie występujące w różnych odcieniach różu i czerwieni. Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacyjne tych roślin i zrób domową odżywkę, dzięki której zaczną rosnąć, jak szalone. 

Jak dbać o surfinie? Te zasady pielęgnacyjne musisz stosować

Surfinie będą długo i obficie kwitły, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Te rośliny najlepiej rosną na słonecznych stanowiskach, choć też dobrze radzą sobie w półcieniu. Właśnie dlatego idealnie nadają się na balkony i tarasy. 

Te balkonowe kwiaty należy podlewać obficie i codziennie. W trakcie suszy nawadniamy je dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Ta czynność pielęgnacyjna jest bardzo ważna, dzięki niej roślina wypuszcza nowe pąki. 

Surfinie źle znoszą deszcze, dlatego powinniśmy zabezpieczyć donice i skrzynie. Jeśli jednak kwiaty zmokną, to musimy je od razu oberwać. W ten sposób zapobiegniemy rozwojowi choroby grzybowej. 

Odżywka do surfinii z liści laurowych. Możesz ją zrobić na dwa sposoby

Surfinie mają długi okres kwitnienia, bo od czerwca aż do października. Jeśli chcemy, aby przez ten cały czas bujnie kwitły, to warto zasilić je domową odżywką z liści laurowych i wody. Dostarczy ona roślinom ważnych minerałów tj. potas czy fosfor, dzięki którym powstaną nowe zawiązki kwiatowe. Jak zatem zrobić naturalny nawóz? 

Pierwszy sposób na zrobienie odżywki to wrzucenie kilku liści laurowych do 0,5 l wody i odstawienie na około 15 minut (woda musi ściemnieć). Po tym czasie wyjmujemy liście laurowe i powstałą wodą podlewamy kwiaty.

Drugą metodą jest pokruszenie kilku liści laurowych i rozmieszanie ich w 1 l wody. W tym przypadku nie musimy czekać, od razu podlewamy surfinie. Zarówno jedną, jak i drugą odżywkę stosujemy maksymalnie dwa razy w tygodniu

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja roślin | nawożenie