Reklama
Reklama

Już wiem, jak zasadzić maliny w domu. Wystarczyło użycie jednego produktu z kuchni

Wiele osób zachwyca się smakiem malin. Okazuje się, że można wyhodować je na balkonie lub na parapecie. Wystarczy zastosować prosty trik z Tik Toka. Będziemy potrzebować kilku owoców i jednego produktu, który każdy z nas ma w swojej kuchni.

Owoce wyhodowane w ogródku są nie tylko o wiele tańsze niż te ze sklepu, ale też dużo smaczniejsze. Tak też jest z malinami, które można zasadzić nie tylko na zewnątrz, ale też w domu. W tym przypadku idealnie sprawdzi się ręcznik papierowy. Sprawdź trik z Tik Toka.

Sadzenie malin w domu. Przygotuj ręcznik papierowy

Simon Akeroyd, ogrodnik i autor książek o roślinach, podzielił się na Tik Toku sposobem na wyhodowanie domowych malin. Jaki trik należy zastosować?

Na początek musimy kupić kilka malin w supermarkecie i część z nich rozgnieść łyżką na papierowym ręczniku. Potem odczekujemy kilka dni, aby wyłoniły się z niego nasiona. 

Po tym czasie napełniamy ziemią plastikowy pojemnik po owocach i kładziemy na niej ręcznik z nasionami. Ponownie wsypujemy trochę ziemi. Pamiętajmy, aby używać żyznej, przepuszczalnej i lekko kwaśnej gleby. 

Trik z ręcznikiem papierowym możemy również wykorzystać, jeśli mamy ogródek lub działkę. Wtedy ręcznik z nasionami rozrywamy na mniejsze kawałki i kładziemy na wcześniej przygotowanym podłożu

Jak pielęgnować maliny po posadzeniu?

Pojemnik z malinami stawiamy na słonecznym parapecie lub balkonie. Musimy pamiętać o regularnym podlewaniu. Choć ta roślina nie lubi bardzo mokrego podłoża, to nie możemy zaniedbać nawadniania. Jest to szczególnie ważne w trakcie zawiązywania owoców. Dzięki tej czynności pielęgnacyjnej plony będą soczyste. 

Gdy zauważymy kiełkowanie nasion w plastikowym pojemniku, to przesadzamy je do większych doniczek lub skrzynek z otworami odpływowymi na dnie. Dzięki drenażowi unikniemy nadmiernej wilgoci. 

Ziemię możemy dodatkowo zasilić nawozem mineralnym zawierającym potas, fosfor i magnez. Doniczkę z malinami ponownie stawiamy na słonecznym stanowisku. 

Pamiętajmy, aby usuwać uschnięte liście rośliny. Musimy też stale monitorować ją pod kątem występowania chorób i szkodników. 

Zobacz też:

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

Chcesz, by twoje tuje były gęste i błyszczące? Nie wyrzucaj tej rzeczy, tylko rozsyp wokół nich

O tej roślinie pisał nawet Szekspir. Sprawdź, jak ją uprawiać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sadzenie | pielęgnacja roślin