Dzięki tej domowej odżywce begonie kwitną aż do jesieni. Kosztuje mniej niż 2 złote
Begonie zaliczają się do ulubionych roślin polskich ogrodników. Najpopularniejszymi odmianami w naszym kraju są m.in. begonie królewskie, Masona, Bowera, czy muszolistne. Teraz hodowcy mogą skorzystać ze sposobu ułatwiającego begoniom kwitnienie, nawet aż do jesieni.
Begonie są roślinami prostymi w utrzymaniu i zapewniają długie okresy kwitnienia. W zależności od odmiany kwiaty mogą różnić się efektywnością. Jednak wciąż w większości przypadków i tak zachwycają swoim wyglądem.
Begonie najczęściej umieszcza się na balkonach. Urozmaicają prostą kubaturę bloków, a także są uzupełnieniem kwiatowej aranżacji w przydomowych ogrodach lub miejscach publicznych. Co trzeba zrobić, żeby cieszyć oko piękną prezencją begonii aż do jesieni?
Do domowej odżywki dla begonii wykorzystuje się organiczne składniki, dostępne w sklepach zaledwie za kilka złotych. Potrzebne będą tylko liście laurowe oraz letnia woda. Odpowiednio łącząc elementy, można uzyskać domową odżywkę.
Na początku trzeba wziąć kilka liści laurowych i umieścić je w słoiku, a następnie zalać 1 lub 2 litrami wody. Miksturę trzeba potem odłożyć na bok i poczekać kilka godzin. Optymalnym momentem na przejście do następnego etapu będzie chwila, gdy woda zmieni kolor.
Po zauważeniu, że woda zaczęła przybierać barwę z zielonym jako dominującym kolorem, można przejść do zastosowania odżywki. Z preparatu trzeba korzystać co około 2 tygodnie. Wraz z systematycznym używaniem domowej odżywki na begonie, można oczekiwać, że roślina będzie wydawać piękne kwiaty aż do jesieni.
Begonie najlepiej rozwijają się w warunkach, kiedy pada na nie pośrednie światło słoneczne lub cień. Potrzebują też regularnego podlewania i dobrze przepuszczalną glebę, która jest bogata w materię organiczną. W przypadku begonii konieczne jest również okresowe obcinanie martwych główek kwiatów.
Begonie są roślinami tropikalnymi. Optymalny rozwój następuje w temperaturze ok. 20°C i przy wilgotności powietrza oscylującej wokół poziomu 50%. Żeby zapewnić takie warunki w zamkniętych pomieszczeniach, obok begonii często stawia się spodek wypełniony z wodą lub stosuje się nawilżacz powietrza.
Zobacz też:
Ten zabieg dla roślin doniczkowych to konieczność. Będą lepiej rosły
Twój grudnik nie chce zakwitnąć? Pewnie popełniasz ten popularny błąd
Zimą nakarm tym zamiokulkasa. Wróci do formy i urośnie jak na drożdżach