Reklama
Reklama

Dzięki tej domowej odżywce begonie kwitną aż do jesieni. Kosztuje mniej niż 2 złote

Begonie zaliczają się do ulubionych roślin polskich ogrodników. Najpopularniejszymi odmianami w naszym kraju są m.in. begonie królewskie, Masona, Bowera, czy muszolistne. Teraz hodowcy mogą skorzystać ze sposobu ułatwiającego begoniom kwitnienie, nawet aż do jesieni.

Begonie są roślinami prostymi w utrzymaniu i zapewniają długie okresy kwitnienia. W zależności od odmiany kwiaty mogą różnić się efektywnością. Jednak wciąż w większości przypadków i tak zachwycają swoim wyglądem.

Begonie najczęściej umieszcza się na balkonach. Urozmaicają prostą kubaturę bloków, a także są uzupełnieniem kwiatowej aranżacji w przydomowych ogrodach lub miejscach publicznych. Co trzeba zrobić, żeby cieszyć oko piękną prezencją begonii aż do jesieni?

Domowa odżywka na kwitnienie begonii aż do jesieni

Do domowej odżywki dla begonii wykorzystuje się organiczne składniki, dostępne w sklepach zaledwie za kilka złotych. Potrzebne będą tylko liście laurowe oraz letnia woda. Odpowiednio łącząc elementy, można uzyskać domową odżywkę.

Na początku trzeba wziąć kilka liści laurowych i umieścić je w słoiku, a następnie zalać 1 lub 2 litrami wody. Miksturę trzeba potem odłożyć na bok i poczekać kilka godzin. Optymalnym momentem na przejście do następnego etapu będzie chwila, gdy woda zmieni kolor. 

W jaki sposób korzystać z domowej odżywki dla begonii?

Po zauważeniu, że woda zaczęła przybierać barwę z zielonym jako dominującym kolorem, można przejść do zastosowania odżywki. Z preparatu trzeba korzystać co około 2 tygodnie. Wraz z systematycznym używaniem domowej odżywki na begonie, można oczekiwać, że roślina będzie wydawać piękne kwiaty aż do jesieni.

Jak dbać o begonie?

Begonie najlepiej rozwijają się w warunkach, kiedy pada na nie pośrednie światło słoneczne lub cień. Potrzebują też regularnego podlewania i dobrze przepuszczalną glebę, która jest bogata w materię organiczną. W przypadku begonii konieczne jest również okresowe obcinanie martwych główek kwiatów.

Begonie są roślinami tropikalnymi. Optymalny rozwój następuje w temperaturze ok. 20°C i przy wilgotności powietrza oscylującej wokół poziomu 50%. Żeby zapewnić takie warunki w zamkniętych pomieszczeniach, obok begonii często stawia się spodek wypełniony z wodą lub stosuje się nawilżacz powietrza.

Zobacz też:

Chcesz, by hortensje zmieniły kolor na niebieski? Rozwiązanie znajdziesz za kilka złotych w każdej aptece

Uprawiasz cukinię na balkonie? Ten błąd sprawia, że warzywa nie rosną

Monstera płacze? Krople na liściach to ważna wskazówka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | pielęgnacja roślin