Reklama
Reklama

Chcesz mieć bujny trawnik? Unikaj tego popularnego błędu podczas podlewania

Co zrobić, żeby trawnik był gęsty i intensywnie zielony? Dużą rolę odgrywa właściwe podlewanie trawy, a dokładniej pora i technika wykonywania tego zabiegu. Przez złe nawadnianie murawa może szybko stracić kolor, a nawet całkowicie wyschnąć. Przedstawiamy popularny błąd, którego musimy się wystrzegać, aby nie zniszczyć trawnika.

Każdy ogrodnik chce, aby jego trawnik był zielony i idealnie przystrzyżony. Niestety w trakcie upałów jest bardziej narażony na uszkodzenie. Jak zatem dbać o trawę w trakcie nadchodzących, gorących dni? Jakich błędów unikać podczas jej podlewania? Sprawdź już teraz. 

Jak często podlewać trawnik w upały? Zwiększ częstotliwość

W gorące dni należy podlewać trawnik, ponieważ ten zabieg ochroni go przed utratą koloru i wysychaniem. Latem powinniśmy zwiększyć częstotliwość nawadniania trawy. Jak często musimy to robić?

Latem należy podlewać murawę minimum trzy razy w tygodniu. Najlepiej, jeśli będziemy robić to codziennie, jednak niezbyt obficie. W przeciwnym wypadku trawa nie przetrwa wysokich temperatur i silnych promieni słonecznych. 

Źdźbła najlepiej podlewać wodą z węża ogrodowego lub zraszacza. Zalecamy, aby strumień wody był rozproszony. Dzięki temu unikniemy powstawania dziur na murawie. 

Najczęstszy błąd podczas podlewania trawnika. Tego nigdy nie rób

Czasem bywa tak, że podlewamy codziennie trawę, a ona i tak każdego dnia wygląda coraz gorzej. Jaki błąd zatem popełniamy? 

Najczęstszym błędem podczas podlewania trawnika jest nieodpowiednia pora wykonywania tego zabiegu. W trakcie upałów i prażącego słońca nie możemy tego robić w trakcie dnia. Właśnie przez to murawa marnieje w błyskawicznym tempie. Kiedy zatem nawadniać trawę?

Trawę należy nawadniać wcześnie rano lub późnym wieczorem. Dzięki temu woda będzie miała czas na odparowanie i wnikanie w głębokie warstwy gleby. Musimy pamiętać o tej ważnej zasadzie przez całe lato. 

Pamiętajmy też o tym, że trawnik wymaga podlewania od później wiosny aż do jesieni. Dzięki stosowaniu tych wszystkich zasad i wystrzeganiu się popularnego błędu murawa będzie miała atrakcyjny wygląd, nawet w trakcie największej suszy.  

Zobacz też:

Rozsyp w ogrodzie i patrz, jak ślimaki się wynoszą. Dodatkowo wzmocnisz te kwiaty

Wichury połamały drzewa i krzewy? Zrób tę maść leczniczą i posmaruj konary

Storczyk nie chce kwitnąć? Podlej go taką wodą, a obsypie się nowymi kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | uprawa roślin | podlewanie