Reklama
Reklama

W ten dzień nigdy nie pożyczaj pieniędzy. Ściągniesz na siebie pecha i problemy finansowe

W tygodniu jest jeden dzień, w którym nigdy nie powinnaś pożyczać nikomu pieniędzy. Astrologowie uważają, że w ten sposób można ściągnąć na siebie nieszczęście. Nawet jeśli sytuacja jest pilna, na pomoc materialną krewnym i znajomym lepiej wyznacz inną datę i pamiętaj, że sposób jej udzielania również ma znaczenie. W przeciwnym razie gotówki możesz już nie odzyskać.

Niektóre przesądy o pieniądzach są powszechnie znane. Na pewno nieraz słyszałaś, że w portfelu warto nosić grosik, liść laurowy, a nawet lawendę, jako iż mają one przyciągać pieniądze jak magnes. Być może obiło ci się również o uszy, aby nie kłaść torebki na podłodze, bo wtedy podobno "pieniądze z niej uciekają". 

Na tym jednak wcale nie koniec zabobonów na temat pieniędzy, bo istnieje również inny, mniej znany przesąd. Są osoby, które do dziś wierzą, że pod żadnym pozorem nie powinno się pożyczać pieniędzy w tym konkretnym dniu tygodnia. I to niezależnie od tego, czy przekazujesz gotówkę rodzinie, czy znajomym, ponieważ w ten sposób możesz sprowadzić na siebie pecha i ubóstwo. 

W ten dzień nigdy nie pożyczaj pieniędzy, bo już ich nie odzyskasz

Osoby zainteresowane astrologią wierzą, że najlepsze dni na przeprowadzanie ważnych operacji finansowych, zarówno tych gotówkowych, jak i w formie przelewów bankowych, to czwartek i piątek. Jeśli wykonasz je w tych terminach, fortuna będzie ci sprzyjać. To również najlepsze dni, aby oddawać długi i pożyczać pieniądze spłukanym krewnym, którzy proszą o pomoc finansową. 

Warto również pamiętać o tym, że gotówki nigdy nie powinno się pożyczać we wtorki. Dniem tym rządzi bowiem Mars - planeta siły, ale również agresji i rywalizacji, przez co możesz sprowadzić na siebie konflikty, awantury i inne nieszczęścia. A jeśli kłótnia będzie poważna, pieniędzy możesz już nie odzyskać. 

Na tym jednak nie koniec przesądów. Niektórzy wierzą bowiem także, że pieniądze w gotówce najlepiej zawsze przekazywać lewą ręką. Z kolei przyjmować i oddawać należy je dłonią prawą.

Może cię zainteresować: Masz tę cyfrę w dacie urodzenia? Nie martw się o pieniądze. Czekają cię wielkie zyski

Tych rzeczy lepiej nie trzymaj w portfelu. Mogą przynieść ci pecha

Jeśli nie chcesz mieć pecha w finansach, nie powinnaś także trzymać niektórych przedmiotów w portfelu. Przede wszystkim pozbądź się starych, przeterminowanych kart płatniczych i wyblakłych paragonów, które blokują dopływ nowej gotówki. Nie jest to również najlepsze miejsce na wizytówki i fotografie osób, z którymi nie masz dobrego kontaktu, uraziły cię, lub są ci dłużne pieniądze.

Co warto trzymać w portfelu, aby przyciągnąć bogactwo? O tym pewnie nie słyszałaś

Przesądy na temat tego, ze w portfelu warto trzymać grosik na szczęście, czterolistną koniczynę i liść laurowy, aby przyciągnąć gotówkę, są powszechnie znane. Mało kto wie jednak, że obfitość i bogactwo można zapewnić sobie także, umieszczając tam... wąs kota.

Znaczenie ma także kolor i stan portmonetki, która powinna być czysta, schludna i koniecznie... czerwona. Idealnie byłoby, gdyby nie miała zbyt wielu lat, alby zapewniła ci świeży dopływ gotówki przez cały czas.

Zobacz też:

Przepowiednia na kwiecień nie napawa optymizmem. Te znaki zodiaku muszą uważać

Mówią, że te znaki zodiaku są najbardziej stałe w uczuciach. Czy twój partner jest wśród nich?

Te znaki zodiaku pomogą ci w trudnej sytuacji. Dają najlepsze rady

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby