Reklama
Reklama

Tej rośliny nie trzymaj w domu i nie wręczaj w prezencie. Pech i konflikty gwarantowane

Uznawana jest za konkurencję dla storczyków, ponieważ wyróżnia się oryginalnym wyglądem, a przy tym nie ma wielkich wymagań uprawowych. Hoja mogłaby być atrakcyjnym prezentem na urodziny czy imieniny i prawdziwą ozdobą domu. Lepiej jednak uważać, gdyż zgodnie z przesądem, sprowadza na właściciela pecha w sprawach finansowych i nie tylko. Im bujniej kwitnie, tym gorzej…

Niektóre rośliny uznawane są za te szczęśliwe, a nawet niosące ze sobą dobrobyt. Hoja niestety do nich nie należy. Szkoda, gdyż jest efektowna i dość chętnie wybierana na ozdobę wnętrza. Wytwarza bowiem kwiaty w kształcie gwiazdek, zebrane w duże baldachy. Do tego pięknie pachnie, a jej zapach można porównać do landrynek i goździków. Podobno jednak im ładniej kwitnie, tym biedniejszy staje się dom, w którym roślina jest trzymana. Tak przynajmniej mówi popularny przesąd. Co warto wiedzieć o tej roślinie?

Hoja - symbolika i uprawa

Hoja to roślina z rodziny toinowatych, uprawiana w Polsce jako roślina doniczkowa. W naturze może dorastać nawet do kilku metrów długości — jest bowiem silnie rosnącym pnączem. Jest dość prosta w uprawie i polecana nawet początkującym ogrodnikom. Wystarczy jej uniwersalne podłoże do kwiatów, właściwe stanowisko i regularne podlewanie.

Powinna stać w półcieniu lub w miejscu, które jest jasne, ale w którym nie jest narażona na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Wiosną i latem należy ją obficie podlewać — nawet dwa razy w tygodniu. Zimą roślinę należy podlewać dopiero wówczas, gdy górna warstwa ziemi przeschnie. Hoja od wiosny do jesieni powinna być też nawożona raz na dwa tygodnie. Idealnie sprawdzi się zwykły nawóz wieloskładnikowy.

Jak zatem widać, uprawa tej rośliny w domu nie jest skomplikowana. Zgodnie z istniejącym przesądem hoja jest jednak symbolem biedy. Jej uprawa w domu może ściągnąć na właściciela kłopoty finansowe. 

Czytaj też: Posadź w ogrodzie drzewko dobrobytu. Przyciągnie bogactwo i miłość do twojego domu 

Hoja – roślina piękna, ale pechowa

Hoja to roślina niezwykle urokliwa, jednak jej czar może być zwodniczy. Może nie tylko sprowadzić na właścicieli kłopoty finansowe, ale też ściągnąć na nich pecha, a nawet wywołać konflikty w rodzinie. Sok tej rośliny może działać drażniąco na skórę, więc powinna być pielęgnowana w rękawiczkach - o czym nie wszyscy wiedzą. Lepiej więc nie wręczać jej nikomu w prezencie, bo zamiast dobrych życzeń, może sprowadzić na kogoś kłopoty. 

Zobacz też:

W ten dzień nigdy nie pożyczaj pieniędzy. Ściągniesz na siebie pecha i problemy finansowe

Noś zawsze w portfelu, a nie zabraknie w nim pieniędzy. Trik, który przyciągna fortunę

Dodaj do śniadania, a przyciągniesz bogactwo. Fortuna będzie ci sprzyjać przez cały dzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby