Reklama
Reklama

Posadź w ogrodzie drzewko dobrobytu. Przyciągnie bogactwo i miłość do twojego domu

Niektóre przedmioty czy rośliny przyciągają dobre wydarzenia, szczęście w rodzinie i powodzenie w sprawach finansowych. Istnieje nawet drzewo owocowe, które ma przyciągnąć do domu właściciela bogactwo i miłość. Znane jest ze swoich rubinowych owoców o kwaskowatym smaku. To chętnie uprawiana w polskich ogrodach i sadach wiśnia. Co zrobić, by przyniosła nam szczęście?

Wiśnia pospolita to roślina z rodziny różowatych, która występuje wyłącznie jako roślina uprawna i dziczejąca. Dorasta do pięciu metrów wysokości, ma czerwonobrązową, lśniącą korę, wytwarza białe kwiaty i kuliste owoce z pestkami w środku. Wiśnia uprawiana jest w licznych odmianach jako roślina sadownicza. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści od astrologii przypisują jej także magiczną moc. Dlaczego wiśnię nazywa się drzewem dobrobytu?

Dlaczego wiśnia to drzewo dobrobytu? Posadź ją na szczęście

Wiśnia uznawana jest za drzewo dobrobytu, ponieważ według wierzeń naszych przodków, przynosi właścicielowi bogactwo i szczęście. Wiara Słowian w moc drzew była bardzo silna. Wiśnię uważano zaś za roślinę, która przynosi pomyślność zwłaszcza kobietom, parom i rodzinom. Jest symbolem rozkwitającej miłości. W niektórych krajach uchodzi nawet za drzewo zakochanych. Symbolizuje jednak także cykl życia i piękno przemian. W Japonii drzewa te są kojarzone z radością, ale i ulotnością chwili. 

Jeśli jednak posadzi się ją w ogrodzie i odpowiednio o nią zadba, nie tylko będzie pięknie się prezentować i owocować, ale i obdarzy swojego opiekuna pozytywną energią. Wesprze przy tym całą rodzinę tej osoby. Przypisuje się jej pewne magiczne właściwości. Podobno niesie ze sobą długowieczność, finansowe korzyści, piękno duchowe i zewnętrzne, ale też spokój i zgodę w rodzinie. Chroni też przed złem, więc opiekunów drzewka wiśniowego nie będą niepokoić żadni wrogowie.

Czytaj też: Te numery domów i mieszkań przynoszą szczęście. Wcale nie chodzi o 7 

Niezwykłe moce wiśni pospolitej. Tego nie rób, bo je utraci

Energię drzewa dobrobytu można czerpać, odpoczywając pod nim lub przytulając się do jego pnia. Sama jego uprawa i pielęgnacja w ogrodzie sprawi, że pozytywna energia wiśni będzie oddziaływać na jej opiekuna. Warto jednak wiedzieć, że łamanie gałązek wiśni pozbawi ją dobroczynnego wpływu. Można przycinać jej pędy, ale gałązek nie wolno wyłamywać. 

Zobacz też:

W ten dzień nigdy nie pożyczaj pieniędzy. Ściągniesz na siebie pecha i problemy finansowe

Noś zawsze w portfelu, a nie zabraknie w nim pieniędzy. Trik, który przyciągna fortunę

Dodaj do śniadania, a przyciągniesz bogactwo. Fortuna będzie ci sprzyjać przez cały dzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby