Reklama
Reklama

Te znaki zodiaku to najwięksi kłamcy. Nie ufaj im, oszukują na potęgę!

Kłamstwo to coś, czego każdy z nas chciałby uniknąć. Dotyczy to zarówno kłamania innym, jak i wysłuchiwania fałszu od drugiej osoby. Niektóre znaki zodiaku mają szczególne predyspozycje do tego, żeby nie mówić prawdy.

Nie ma jednej, powszechnie akceptowanej definicji dotyczącej okłamywania innych. Kłamstwo jest ogólnie klasyfikowane zazwyczaj w następujący sposób. Oznacza składanie fałszywych oświadczeń z zamiarem oszukania.

Kłamstwem może być też wypowiedź uważana za prawdziwą, będąca jednak fałszem i skonstruowana tak, aby druga osoba w nią uwierzyła, na przykład po to, żeby spełnić cele fałszywej osoby. Każdy jednak ma swoją indywidualną definicję. Niezależnie od tego kłamstwo jest czymś, czego wszyscy chcieliby uniknąć.

Znaki zodiaku największych kłamców: Bliźnięta (od 21 maja do 20 czerwca)

Bliźnięta są znane ze swojej złożoności i nieprzewidywalności. Są też mistrzami w komunikacji i często wykorzystują tę umiejętność do manipulowania innymi osobami. Bliźnięta są elastyczne i bystre, dzięki czemu kłamstwo w ich ustach brzmi jak prawda.

Bliźnięta często są postrzegane jako osoby z podwójną osobowością. Tę prawdziwą skrzętnie ukrywają. Natomiast druga jest podobna do kameleona – dostosowuje się do oczekiwań innych. Ze względu na to Bliźnięta są nie tylko kłamcami, ale także znakomitymi aktorami.

Znaki zodiaku największych kłamców: Waga (od 23 września do 22 października)

Charakter zodiakalnych Wag opiera się na wiecznym poszukiwaniu równowagi i pragnieniu harmonii. Żeby osiągnąć ten cel, osoby urodzone od 23 września do 22 października mogą zdecydować się nawet na bezwzględne kłamstwa. Tylko po to, żeby mieć kontrolę nad każdą sytuacją.

Potrzebę kłamania u zodiakalnych Wag wzmaga ich postrzeganie siebie. Nawet pomimo działania w nieodpowiedni sposób, wiedząc, że postępują źle, za wszelką ceną nie będą chciały, aby ich czyny ujrzały światło dzienne. Kłamstwo u Wag jest również narzędziem, które wykorzystują do unikania stresujących dla nich sytuacji.

Znaki zodiaku największych kłamców: Skorpion (od 23 października do 22 listopada)

Do największych kłamców zaliczają się również zodiakalne Skorpiony. Osoby urodzone od 23 października aż do 22 listopada są niezwykle emocjonalne. Mają jednak także zdolność do utrzymywania tajemnic. 

Skłonność do tajemniczości często przeistacza się w kłamliwość. Zodiakalne Skorpiony są wyjątkowo biegłe w ukrywaniu prawdy, a także manipulowaniu innymi. Żeby osiągnąć swoje cele, Skorpiony są zdolne do wszystkiego, nawet do bezwzględnego kłamstwa.

Jak rozpoznać kłamcę?

Kłamstwo i oszustwo to powszechne ludzkie zachowania. Dowodem są liczne ankiety. Już w trakcie pierwszych publicznych badań popularnych portali internetowych w 2004 wyszło na jaw, że nie brakuje wśród nas fałszywych ludzi. Zgodnie z ankietą z 2004 r. Reader's Digest aż 96% z przebadanych przyznało, że zdarza im się regularnie kłamać.

O krok dalej poszła Kendra Cherry, specjalistka ds. rehabilitacji psychospołecznej, nauczycielka psychologii oraz autorka książki „Everything Psychology Book”. Na łamach verywellmind.com opublikowała listę kilku potencjalnych „czerwonych flag”, które mogą oznaczać, że ktoś kłamie:

  • niejasność intencji (ujawnianie niewielu szczegółów różne tematy),
  • powtarzanie pytań przed udzieleniem odpowiedzi,
  • „zacinanie się” w trakcie mówienia,
  • bawienie się włosami, biżuterią, innymi rzeczami podczas rozmowy.

Zobacz też:

Te znaki zodiaku mogą liczyć na zastrzyk gotówki w czerwcu. Jesteś wśród nich?

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Czerwiec będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Czekają je miłosne zawirowania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku | bliźnięta | waga | skorpion