Reklama
Reklama

Te znaki zodiaku mają niskie poczucie własnej wartości. Brakuje im wiary w siebie

Niskie poczucie wartości nie jest pożądanym stanem. Cecha ta ujawnia się w braku wiary w siebie, przeszkadza w osiąganiu życiowych sukcesów. Niektóre znaki zodiaku szczególnie obniżają swoją samoocenę. Panna, Ryby i Koziorożec różnią się od siebie charakterem, jednak łączy je niskie poczucie wartości.

Zodiakalne Panny to perfekcjonistki, którym za bardzo zależy na szczęściu innych. Potrafią zaniedbywać własne potrzeby w myśl usługiwania.  Koziorożec traci pewność siebie przez zbytnie zwracanie uwagi na czyjeś opinie. Z kolei Ryby za bardzo poddają się marzeniom, dlatego w normalnym życiu odczuwają dużo wątpliwości, co do swoich działań. Sprawdź konkretne cechy i zachowania wpływające na niskie poczucie wartości u tych znaków zodiaku.

Panna (23.08-22.09) - stawianie potrzeb innych ponad własne

Panny mają tendencję do zbytniego poświęcania się dla innych, dlatego często zapominają o własnych potrzebach. Według nich poświęcenie związane jest z perfekcją, do której nieustannie dążą. 

Panny przez stawianie potrzeb innych na pierwszym miejscu zaczynają wątpić w poczucie własnej wartości. Ciągle żyją w przekonaniu, że nie są wystarczające dobre.

Panny muszą zrozumieć, że niesienie pomocy innym to szlachetny czyn, jednak nie powinien obniżać poczucia własnej wartości. Warto, aby osoby spod tego znaku zodiaku nauczyły się również szacunku do samych siebie. 

Koziorożec (22.12-19.01) - uleganie wpływom innych

Koziorożec w drodze do doskonałości polega głównie na zewnętrznej walidacji. Osoby spod tego znaku zodiaku za bardzo zważają na opinie innych, nawet w kwestii własnej wartości, dlatego nie potrafią właściwie ocenić rzeczywistości. 

Wiele zodiakalnych Koziorożców uzależnia poczucie własnej wartości od osiąganych celów i sukcesów, a nie od tego, jakimi są osobami. Może doprowadzić to do autodestrukcji przekładającej się na zły stosunek do pracy i do siebie samych. 

Mimo sukcesów Koziorożce uważają, że nie osiągnęły zbyt wiele i dlatego jeszcze bardziej skupiają się na pracy, aby w końcu zasłużyć na uznanie. Osoby spod tego znaku zodiaku muszą nauczyć się samoakceptacji i doceniania tego, kim są przez pryzmat charakteru, a nie zewnętrznych źródeł. 

Ryby (19.02-20.03) - zmagania z wrażliwością i emocjami

Ryby cechuje wrażliwość i emocjonalna natura, a także czułość na wibracje otoczenia, co prowadzi do wewnętrznych rozterek i wątpliwości. Ten wewnętrzny chaos jest wynikiem podatności na krzywdę.

Ryby przejmują się opiniami innych ludzi, a także są samokrytyczne, co bardzo zaniża ich poczucie własnej wartości. Nawet odnosząc sukcesy, borykają się z niepokojem i wątpliwościami.

Ryby powinny zrozumieć, że wrażliwość nie jest ich słabością, a mocną stroną. Aby zawyżyć poczucie własnej wartości, muszą także zaakceptować swoje życie wewnętrzne oraz wyrazić autentyczność.

Zobacz też:

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Czerwiec będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Czekają je miłosne zawirowania

Te znaki zodiaku są najbardziej rozrzutne. Oszczędzanie to dla nich prawdziwa męka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku