Reklama
Reklama

Te 4 znaki zodiaku to urodzeni pesymiści. Widzą wszystko w ciemnych barwach

Zodiakalni pesymiści nie potrafią cieszyć się chwilą. Nie wiedzą, co to spontaniczność i często już od najmłodszych lat snują czarne wizje na temat tego, co się wydarzy. Ich podejście sprawia, że sami przyciągają życiowe porażki. A przez to jeszcze bardziej narzekają i psują humor osobom w swoim otoczeniu. Oto 4 znaki zodiaku pesymistów, od których lepiej trzymać się z daleka.

  • Astrologia pozwala podzielić gwiezdną dwunastkę na dwie grupy: pełnych pozytywnej energii optymistów oraz bardziej pesymistyczne znaki zodiaku, dla których szklanka częściej jest do połowy pusta. 
  • U tych drugich drobne zawody i porażki ekspresowo urosnąć mogą do rangi ogromnej katastrofy, więc lepiej unikać ich, gdy mają kiepski humor. 
  • Dotyczy to zwłaszcza 4 znaków zodiaku, które są najbardziej pesymistyczne.

Te 4 znaki zodiaku to urodzeni pesymiści. Widzą wszystko w ciemnych barwach

Zodiaku urodzonych pesymistów, którzy w "złe dni" mogą stawać nie do zniesienia dla swoich znajomych i rodziny. To osoby, które snują tragiczne wizje nawet wtedy, gdy wszystko dobrze im się układa i tym samym psują humor osobom w swoim towarzystwie. 

Za 4 znaki zodiaku pesymistów astrolodzy uznają:

  • Pannę (23 sierpień - 22 wrzesień)
  • Skorpiona (23 październik - 21 listopad)
  • Koziorożca (22 grudzień - 19 styczeń)
  • Ryby (19 luty - 20 marzec)

Pesymistyczne znaki zodiaku: Panna widzi świat w ciemnych barwach. Krytykuje siebie i innych

Listę znaków zodiaku z najbardziej pesymistycznym podejściem do życia otwiera Panna. Jako osoby należące do żywiołu ziemi powinny być one realistami, a jednak trudniej, niż należącym do tego samego trygonu Bykom przychodzi im dostrzeganie życiowych pozytywów. 

Panny są szczegółowe do bólu, przez co mają skłonności do samokrytyki nawet wtedy, gdy dostają pochwały, podwyżki czy awanse. Swój świat zawsze widzą w czarnych barwach i robią to na własne życzenie, bo za bardzo skupiają się na nieistotnych detalach. Zamiast cieszyć się chwilą, zwracają uwagę na niedoskonałości. Krytykują także innych, przez co mają niewielu przyjaciół i trudno zyskać im sympatię otoczenia.

Pesymistyczne znaki zodiaku: Skorpion to wampir energetyczny. Snuje w głowie czarne scenariusze

Za pesymistyczny znak zodiaku uznawać możemy także Skorpiona. W astrologii jest to najbardziej namiętny członek tak zwanego krzyża stałego, co oznacza, że bodźce zewnętrzne mogą mocno wpływać na jego zachowanie i poczucie własnej wartości. Zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. 

Skorpiony są znane ze swej nieustępliwości, żyją intensywnie i chcą mieć pełną kontrolę nad wydarzeniami w swoim życiu. Dlatego sporo analizą. Snują w głowie najczarniejsze scenariusze i chętnie streszczają je swoim znajomym. Zachowują się jak wampiry energetyczne, bo wydaje im się, że dzięki temu unikną zawodu, gdy sprawy nie pójdą po ich myśli. Niestety takie zachowanie jedynie przyciąga do nich życiowe tragedie. 

Pesymistyczne znaki zodiaku: Koziorożec nie wybacza sobie "gorszych momentów". Wtedy traci pewność siebie

Koziorożec jest jednym z najbardziej ambitnych znaków zodiaku. Osoby spod tego znaku zodiaku słyną z wrodzonego uporu i dobrej organizacji czasu, za co zresztą podziwiają ich pozostali przedstawiciele gwiezdnej dwunastki. Posiadanie planu na przyszłość jest kluczowe dla ich dobrej kondycji psychicznej. 

Koziorożce nie lubią tracić czasu i dlatego rzadko pozwalają sobie na chwile relaksu. Nie powinny być jednak wobec siebie aż tak surowe. Bo, gdy zbyt mocno przywiążą się do swoich planów, w gorszych momentach mogą utracić pewność siebie. A gorsze dni zdarzają się przecież każdemu. 

Pesymistyczne znaki zodiaku: Ryby przywiązują się do ludzi i sytuacji. Chłoną emocje innych jak gąbka

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym pesymistycznym znakiem zodiaku na naszej liście są Ryby. To osoby o ogromnej empatii ze skłonnością do bujania w obłokach. Jako znak wodny, są wrażliwe i emocjonalne. Bujają w obłokach, przez co szybko przywiązują się do konkretnych ludzi i sytuacji. 

Nie przepadają za drastycznymi zmianami,  przez co mocno przeżywają wszelkie życiowe porażki. A zawody miłosne są dla nich szczególnie dotkliwe. Mówi się, że osoby spod znaku Ryb chłoną emocje innych ludzi niczym gąbka. Dlatego tak ważne jest, aby otaczały się wyłącznie osobami o dobrych intencjach. W przeciwnym razie będą absorbować negatywne myśli, co odbije się na ich podejściu do życia. 

Zobacz też:

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Czerwiec będzie trudny dla tych znaków zodiaku. Czekają je miłosne zawirowania

Te znaki zodiaku są najbardziej rozrzutne. Oszczędzanie to dla nich prawdziwa męka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaki zodiaku | horoskopy