Reklama
Reklama

Noś biżuterię z tym kamieniem, a nie opędzisz się od mężczyzn. Przylgną do ciebie jak muchy do miodu

Rubin w jubilerstwie ceniony jest od VI wieku z uwagi na trwałość i nietuzinkowy wygląd. Jest drugim najtwardszym kamieniem szlachetnym zaraz po diamencie. Warto jednak mieć świadomość, że posiada również silne właściwości magiczne. Astrolodzy są przekonani, że nosząc biżuterię z rubinami, single mogą przyciągnąć do siebie miłość, a osoby w stałych związkach podkręcić atmosferę w sypialni.

Pierścionki zaręczynowe z rubinem mają swój niepowtarzalny urok. Bije od nich hipnotyczny blask, a ich krwistoczerwony kolor od razu kojarzy się z miłością i namiętnością. 

Z tego względu kobiety często marzą o tym, aby otrzymać je w prezencie od swojego ukochanego. A jednak mało która singielka na własną rękę kupuje i nosi biżuterię z rubinem. Astrolodzy twierdzą, że to wielki błąd z uwagi na ogromną, magiczną moc rubinu, który przyciąga dobrobyt, szczęście i powodzenie u mężczyzn. 

Symbolika rubinu. Przyciąga miłość i podkręca atmosferę w sypialni

Symbolika rubinu koncentruje się wokół ochrony przed nieszczęściem przy jednoczesnym przyciągnięciu do życia dobrobytu i namiętności. Ten piękny, szlachetny kamień warto zawsze nosić przy sobie i traktować go jako swego rodzaju talizman, który przyciąga dobrobyt i dodaje odwagi w okazywaniu uczuć. 

Astrolodzy zalecają przed pójściem spać, wkładać rubiny pod poduszkę , aby wywołać świadome sny i pozbyć się koszmarów. Nasi przodkowie wierzyli, że noszenie biżuterii z rubinem pomaga rozniecić ogień w stałych związkach i wzbudzić pożądanie u osób, które dotąd nie zwracały na nas uwagi. Często ofiarowuje się je na piętnastą i czterdziestą rocznicę ślubu jako symbol wiecznej miłości. 

Obdarowanie bliskich ludzi pierścionkiem lub kolczykami z rubinem, może pomóc nam również stworzyć z nimi nierozerwaną więź. A to wszystko dzięki wsparciu bogini miłości Wenus, która opiekuje się tym minerałem.

Lecznicze właściwości rubinu. Ochroni cię przed wampirami energetycznymi

W litoterapii wykorzystuje się także lecznicze właściwości rubinu, który ma pomagać w uzyskaniu wewnętrznej harmonii. Czerwony kolor tych kamieni szlachetnych dodaje ludziom motywacji, sił życiowych i odwagi. 

Niektórzy wierzą, że magiczne właściwości rubinu pozwalają m.in.:

  • chronić się przed tzw. wampirami energetycznymi
  • przezwyciężyć stany lękowe
  • uaktywniać życiową radość i pozytywne myślenie
  • oczyścić z negatywnych uczuć i emocji
  • zwiększyć wrażliwość i kreatywność
  • wzmacniać serce i układ krwionośny
  • zwalczyć gorączki i stany zapalne
  • łagodzić bóle menstruacyjne u kobiet

Jak uaktywnić magiczne właściwości rubinu? Wystarczy zrobić dwie rzeczy

Rubiny, podobnie jak inne kamienie szlachetne i minerały, musimy regularnie oczyszczać je z negatywnej energii. Aby zachowały swe magiczne właściwości pomimo regularnego użytkowania, należy robić to raz lub dwa razy w miesiącu. 

Najpierw zanurzamy rubiny pod bieżącą wodą, a następnie wystawiamy je na działanie promieni słonecznych na minimum pół godziny. To pomoże ponownie naładować kamienie pozytywną energią

Zobacz też:

Dla tych znaków zodiaku to będzie bardzo udany weekend. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby