Reklama
Reklama

Babcie ostrzegały przed tą rośliną. Nie trzymaj jej w domu, bo przynosi biedę

Każdy człowiek marzy o szczęśliwym życiu i na wszelkie sposoby pragnie odegnać ewentualnego pecha. Niestety, zgodnie z przesądami niektóre zachowania czy rzeczy mogą go wręcz przyciągać. Tak działa podobno pewna piękna roślina, chętnie wybierana jako ozdoba domów czy biur. To hoja, należąca do rodziny toinowatych i wyróżniająca się urokliwymi kwiatami w kształcie gwiazdek. Co warto o niej wiedzieć i jak może wpłynąć na nasz los?

Hoja to roślina z rodziny toinowatych, występująca w południowo-wschodniej Azji. Bez problemu można ją jednak uprawiać w warunkach domowych i wiele osób robi to niezwykle chętnie, z uwagi na dużą ozdobność rośliny. Szczególną popularnością cieszy się hoja piękna i hoja różowa.

Jej znakiem rozpoznawczym są drobne, przypominające gwiazdki kwiaty. Niestety, mimo niewątpliwych walorów ozdobnych, rośliny tej nie powinny uprawiać w domu osoby przesądne. Dlaczego?

Hoja — urodziwa roślina, która przynosi pecha

Hoja to roślina bardzo charakterystyczna, trudna do pomylenia z czymkolwiek innym. Ma skórzaste, ciemnozielone liście, a także niezwykłej urody kwiaty, które przypominają gwiazdki i skupiają się w zwisających baldachach. Mogą być białe, różowe lub ciemnofioletowe. Wyglądają, jakby zostały wykonane z wosku, przez co hoja często nazywana jest woskownicą. Jest to jednak błędne określenie — woskownica to zupełnie inny rodzaj roślin.

Hoja dość często trafia do domów, biur czy szkół, ponieważ efektownie wygląda, a jednocześnie nie jest trudna w uprawie. Drobne błędy pielęgnacyjne nie powinny jej zaszkodzić. Ma oczywiście swoje preferencje — na przykład nie lubi być przesadzana i przestawiana. Źle znosi również przelanie. Nie każdy jednak chce mieć ją w domu — podobno przynosi pecha. 

Czytaj też: Te znaki zodiaku są sobie pisane. Sprawdź, z kim stworzysz idealny duet 

Hoja — pech w finansach gwarantowany

Problemy finansowe spędzają sen z powiek wielu osobom. Zgodnie z niektórymi przesądami, pewne rzeczy, rośliny czy zachowania mogą przyciągać pecha — również w sprawach finansowych. Hoja - choć tak urodziwa — podobno źle wpływa na sferę materialną domowników. Im bujniej zakwitnie, tym dotkliwsze ma być niepowodzenie. Im więcej kwiatów na roślinie, tym mniej pieniędzy w portfelu jej właściciela. Aby więc nie zwiększać ryzyka, wiele osób rezygnuje z jej uprawy. Kto wie, być może komuś od dłuższego czasu towarzyszy pech właśnie dlatego, iż uprawia w domu hoję?

Ci, którzy nie są przesądni, alarmują z kolei, że po uszkodzeniu pędów lub innej części rośliny, wydziela się z niej sok, zawierający toksyczne substancje. Może on działać drażniąco na skórę, a po przypadkowym spożyciu, zagrażać zwierzętom i ludziom. Hoja — jeśli postanowimy mieć ją w mieszkaniu — powinna więc stać poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Przycinając roślinę, trzeba zaś pamiętać o rękawiczkach.

Warto wiedzieć, że pech to nie tylko domena hoi. Inne rośliny - wedle przesądów — również sprowadzają nieszczęście. To między innymi bluszcz, monstera, kaktusy czy wrzosy. 

Zobacz też:

Masz w portfelu taki banknot? Pod żadnym pozorem go nie wydawaj

Kobiety spod tych znaków najbardziej podobają się mężczyznom. Jesteś wśród nich?

Dla tych znaków zodiaku 2 połowa lipca będzie bardzo korzystna. Sprawdź, czy los będzie ci sprzyjał

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wróżby