Reklama
Reklama

​Tak zaoszczędzisz na remoncie mieszkania. Sporo pieniędzy zostanie w kieszeni

Budowa domu czy remont mieszkania mogą być finansową studnią bez dna. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę niespodzianki, które mogą się przydarzyć, jeśli pracujemy na nieruchomości z rynku wtórnego. Warto więc skorzystać z każdego sposobu, który pozwoli wydać mniej w tym czasie. Poznaj kilka pomysłów na oszczędności podczas remontu.

Plan, plan i jeszcze raz plan

Planowanie to kluczowy aspekt podczas remontu. Musimy zaplanować nie tylko wygląd pomieszczeń czy materiały, których użyjemy, ale również pełen proces logistyczny. Pozwoli to nam przede wszystkim zaoszczędzić nerwów, a także czasu i pieniędzy. Jeśli nie czujemy się na siłach do stworzenia takiego planu we własnym zakresie, zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Architekt czy projektant, który spojrzy doświadczonym okiem na naszą nieruchomość, od razu może wskazać elementy, które warto poprawić, by przyczyniły się do większej efektywności prac.

Sprawdź również: Szereg zniżek i benefitów w wielu miejscach. Wystarczy co dwa miesiące oddać krew

Nie na wszystkim warto oszczędzać

Pierwszą oszczędnością powinien być brak pozornej oszczędności. Remont mieszkania czy budowa domu to prace, które mają wytrzymać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego już na etapie planowania warto zwrócić uwagę na elementy, na których oszczędność będzie tylko pozorna i w perspektywie czasu nie przyniesie nam korzyści. 

Chodzi przede wszystkim o farby, płytki, podłogę czy sprzęt. Przeprowadźmy również test szczelności wentylacji. Ewentualna naprawa podczas remontu będzie o wiele mniej kosztowna, a także problematyczna.

Na tych elementach możesz przyoszczędzić

Jednak podczas remontu jest również szeroka paleta produktów, na których możemy oszczędzić. Oczywiście przede wszystkim mowa tu elementach wystroju takich jak sofy czy fotele. Jeśli przygotujemy sobie plan przed remontem, będziemy mogli również odpowiednio wcześnie zamówić droższe sprzęty czy meble, gdy np. będą w dobrej promocji. Warto również zwrócić uwagę na dodatki (rośliny, rzeźby, wazony), które mogą odmienić wygląd pomieszczenia, a wcale nie muszą kosztować góry pieniędzy.

Zobacz też:

​Tyle zarabia przeciętny Polak. GUS podał najnowsze dane o wynagrodzeniach

​Brak tego dokumentu może obniżyć twoją emeryturę. Lepiej szybko dostarcz go do ZUS-u

500 zł mandatu za kwiaty na balkonie? Kara za rośliny to nie wszystko!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oszczędzanie | pieniądze