Reklama
Reklama

Możesz za darmo wypożyczyć rower elektryczny. Wystarczy wypełnić jeden formularz

Rowery elektryczne cieszą się rosnącą popularnością. W wielu miastach można je wypożyczyć za drobną opłatą. Pewne polskie miasto umożliwiło jednak mieszkańcom wypożyczenie 143 rowerów za darmo. Wystarczy wypełnić pewien formularz. O jakie miasto chodzi?

Rowery elektryczne, znane też jako e-rowery, to pojazdy jednośladowe napędzane nie tylko siłą mięśni, ale też silnikiem elektrycznym. Dzięki temu nie tylko otrzymujemy solidne wsparcie podczas jazdy rekreacyjnej, ale też możemy szybko i sprawnie poruszać się po zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Co ciekawe, w pewnym polskim mieście można za darmo wypożyczyć taki rower elektryczny. O jakie miasto chodzi i jak to zrobić?

Kraków udostępnia mieszkańcom e-rowery

Pewne polskie miasto postanowiło udostępnić mieszkańcom prawie 150 rowerów elektrycznych. Nie trzeba za nie wnosić żadnej opłaty — wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Chodzi o Kraków, którego mieszkańcy już od 4 marca 2024 roku mogą korzystać z e-rowerów za sprawą miejskiego systemu rowerowego Park-e-Bike.

Rowery elektryczne można wypożyczyć na czterech krakowskich parkingach Park & Ride: Czerwone Maki, Mały Płaszów, Nowy Bieżanów i Kurdwanów. Można z nich korzystać na terenie Krakowa i Skawiny. Istnieje jednak kilka zasad, których trzeba przestrzegać.

W tych lokalizacjach można w ciągu dnia zostawić wypożyczony rower, jednak nie można go wprowadzać na teren zamknięty czy wyjeżdżać poza strefę. Do stacji systemu Park-e-Bike rower musi też wrócić najpóźniej wieczorem tego dnia, gdy został wypożyczony. Jeśli to się nie stanie, konto użytkownika zostanie zablokowane. Rowery można pożyczać od 6:00 do 20:00, a zwrócić do godziny 21:00.

Czytaj też: W 2024 r. podwyżka świadczenia. Niektórzy nie muszą nawet składać wniosku 

Rejestracja w systemie Park-e-Bike. Kto może wypożyczyć rower?

Wszystko jest całkowicie bezpłatne, a rejestracji w systemie Park-e-Bike można dokonać, wypełniając odpowiedni formularz. Można to zrobić w siedzibach ZTP na ul. Wielopole 1 lub ul. Przewód 21. Przekazywanie wniosków może też nastąpić przy okazji między innymi różnych wydarzeń miejskich.

Wypełnienie formularza nie jest trudne. Wystarczy wpisać swoje dane osobowe, które następnie zostaną sprawdzone na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Trzeba również podpisać oświadczenie i przeczytać oraz zaakceptować regulamin systemu Park-e-Bike. Formularz może wypełnić osoba pełnoletnia, która ma numer PESEL i polski numer telefoniczny.

Zobacz też:

Tyle można zarobić na zbieraniu truskawek. Chętnych nie ma wielu

​Tyle zapłacisz za nowalijki. Ceny w warzywniakach zaskakują

Suszysz pranie na balkonie? W tych przypadkach grozi ci za to wysoki mandat

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oszczędzanie