Reklama
Reklama

Intercity rozdaje darmowe bilety. Nie każdy może skorzystać

Już za niedługo będzie możliwe skorzystanie z wyjątkowej promocji przygotowanej przez PKP Intercity. Do rozdania czekają darmowe bilety. Oferta specjalna będzie obowiązywać jedynie 1 czerwca 2024 roku, a wszystko to z okazji... Dnia Dziecka. Dla kogo przewidziany jest darmowy przejazd pociągiem?

W tym roku Dzień Dziecka przypada w weekend, wobec czego Polskie Koleje Państwowe przygotowały specjalną ofertę, która zachęca do odbycia podróży właśnie w tym dniu. Dla kogo przewidziana jest ta wyjątkowa promocja? 

Dzień dziecka z PKP Intercity — na czym polega promocja? 

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity postanowiło obdarować najmłodszych darmowymi biletami. 1 czerwca dzieci do lat 16. będą mogły podróżować bezpłatnie. Co więcej wiadomo o tej ofercie? 

W sobotę 1 czerwca 2024 roku dostępne będą darmowe przejazdy w drugiej klasie dla osób do 16. roku życia. Aby uzyskać darmowe bilety Intercity, wystarczy w dniu podróży zgłosić się do konduktora pociągu lub odebrać je w kasie na dworcu. W przypadku pociągów EIP bilet można odebrać wyłącznie w kasie.  

Co ważne, darmowy przejazd jest możliwy tylko przy okazaniu podczas kontroli dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Może być to legitymacja szkolna, dowód osobisty czy paszport. Należy zaznaczyć, że wielka promocja skierowana jest wyłącznie do dzieci, a więc nie obejmuje ich opiekunów.  

W kwestii najmłodszych przewoźnik przypomina również, że dzieci do czwartego roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami na podstawie biletu jednorazowego ze stuprocentową ulgą. 

Zobacz również: Nigdy nie rób tego w pociągu. Możesz dostać wysoki mandat

Darmowe bilety Intercity i inne promocje od przewoźnika  

Z darmowych biletów 1 czerwca 2024 mogą cieszyć się najmłodsi, a co w przypadku ich opiekunów? Jeśli zdecydują się na rodzinną wycieczkę pociągiem, mają możliwość skorzystania z ulgi, jaka przysługuje dla rodzin i grup.  

Dziecko otrzymujące promocyjny bilet z okazji Dnia Dziecka, może być jednocześnie dalej uczestnikiem takich biletów jak Bilet Rodzinny, Bilet Dużej Rodziny, a także promocji Taniej z Bliskimi.  

Oferta “Taniej z Bliskimi" wydaje się być niezwykle ciekawą opcją, która uprawnia do 30-procnetowej zniżki. Jest ona możliwa do uzyskania przy zakupie od dwóch do sześciu biletów na wspólną podróż. Promocja obowiązuje na przejazdy pociągami Intercity oraz TLK. Warto zaznaczyć, że łączy się z ulgami ustawowymi oraz innymi rabatami.  

Zobacz też:

​Jeden dokument i wyższa emerytura od następnego miesiąca. Kto może skorzystać?

​Koniec z płaceniem gotówką. Już niedługo będą obowiązywały niskie limity

​Mechanicy są zgodni. Kupno jednego z tych aut doprowadzi cię do bankructwa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zniżki