Reklama
Reklama

Prosta i efektowna dekoracja świąteczna. Wystarczy ci kilka gałązek

Wystarczy kilka gałązek i kilka wiosennych ozdób, by stworzyć piękną dekorację, która przystroi dom na Wielkanoc. Drzewka wielkanocne spotyka się między innymi w niemieckich, austriackich i niektórych polskich miasteczkach. Ich skromną wersję możemy wykonać samodzielnie i to bez większego trudu czy wydatków. Trend zyskuje obecnie coraz większą popularność.

Wielkanoc to święta, które spędzamy w gronie rodzinnym, z bliskimi osobami. Z tej okazji staramy się nie tylko przygotować coś smacznego na świąteczny stół, ale też odświętnie udekorować mieszkanie, wprowadzając do niego wiosenne elementy. Prawdziwą furorę robi w tym sezonie pewna nietypowa ozdoba — drzewko wielkanocne. Jak je wykonać?

Wielkanocne drzewko — jak je przygotować?

Drzewko wielkanocne to prawdziwy hit świąt. Nawiązuje do bożonarodzeniowej choinki, ale jest proste do wykonania i raczej niewielka. Istotna różnica to także rodzaj zastosowanych dekoracji. Wielkanocne drzewko to ozdoba wiosenna, niedroga w realizacji i uniwersalna — każdy może ją przygotować zgodnie z własnym gustem i możliwościami.

Do jego wykonania najlepiej użyć świeżych gałązek, które wstawiamy do w miarę ciężkiego wazonu. Sprawdzą się na przykład gałązki wierzby, czyli tak zwane "bazie", żółte forsycje czy oczary, które można znaleźć w kolorze białym lub różowym. Doskonałą podstawą do wykonania podobnej ozdoby będą też gałązki pozbawione jeszcze listków oraz bukszpan, który wręcz kojarzy się z Wielkanocą. Wazon powinien być w miarę ciężki, aby ozdoba była stabilna. Lepiej wybrać ten nieprzezroczysty, by szybko nie było widać ewentualnych zabrudzeń czy zabarwionej wody.

Na gałązkach umieszczamy wielkanocne dekoracje — przede wszystkim wydmuszki czy lekkie pisanki. Mogą to być również przypinane kurczaki czy zawieszki-zajączki. Dekoracja może wyglądać dowolnie — w zależności od stylu danego wnętrza i upodobań właściciela. Warto jednak wybierać lekkie dekoracje, by nie przeciążać gałązek. 

Czytaj też: Szukasz ekipy do malowania mieszkania? Tyle będziesz musiał zapłacić. Ceny za mkw w 2024 r. 

Gdzie ustawić wielkanocne drzewko?

Wielkanocne drzewo będzie rewelacyjną ozdobą świątecznego stołu. Może znaleźć się w jego centralnym punkcie, ciesząc oczy wszystkich zgromadzonych na świątecznym śniadaniu czy obiedzie. Podobna dekoracja wprowadzi szczególną, wiosenną atmosferę do każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie. Można więc z powodzeniem ustawić ją na szafce w przedpokoju czy na stole lub na parapecie w salonie.

Można również ustawić przy wielkanocnym drzewku inne, świąteczne ozdoby - zające, kurczaki, baranki czy pisanki. Co więcej, niektórzy decydują się stworzyć podobną dekorację na zewnątrz. Ozdoby mogą wówczas zawisnąć na przykład na krzewach.

Zobacz też:

Wybierz te kolory ścian do sypialni. Poprawisz komfort snu i odpoczynku

Już nie biel ani szarość. To najmodniejszy kolor łazienki

​Tak mieszka Roksana Węgiel. Ponad luksusy ceni sobie wygodę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dekoracje | inspiracje