Reklama
Reklama

Ogromny wąż w pociągu. Pasażerowie uciekali w popłochu

1,5-metrowy wąż pełzający po przedziale wywołał panikę pośród pasażerów podróżujących pociągiem w Wielkiej Brytanii. Zwierzę prawdopodobnie zostało wyrzucone lub uciekło właścicielowi. Na szczęście nie było agresywne, a żaden z pasażerów nie został przez nie ugryziony. Dzięki szybkiej reakcji konduktora gad został odłowiony i obecnie przebywa pod opieką weterynarza.

1,5- metrowy wąż zbożowy podróżujący pociągiem nie jest popularnym widokiem w Yorkshire. Nie dziwi więc, że wywołał przerażenie wśród pasażerów, którzy w panice uciekali do innych przedziałów. 

Czy wąż zbożowy jest jadowity?

Ten jaskrawo ubarwiony gad pochodzi z Ameryki Północnej. To najczęściej hodowany w domach wąż w Wielkiej Brytanii. Mimo imponujących rozmiarów nie jest on jadowity, nie stwarza więc zagrożenia dla ludzi. Nie oznacza to jednak, że wąż zbożowy nie gryzie - jeśli poczuje się zagrożony, może zaatakować. Na szczęście do takiego incydentu nie doszło we wspomnianym wcześniej pociągu.

Skąd wąż wziął się w pociągu?

Wąż został zauważony, kiedy wypełzał z kosza na śmieci, co pozwala podejrzewać, że został wcześniej wyrzucony przez któregoś z podróżnych. Prawdopodobne jest również, że uciekł ze źle zabezpieczonego transportera i ukrył się w ciemnym, spokojnym miejscu. Dzięki szybkiej interwencji pracowników kolei wąż został odłowiony na stacji Leeds. 

Weterynarz stwierdził, że jest w zdrowy i wyjątkowo zadbany, co potwierdza, że przez długi czas musiał być pod opieką człowieka. Podobno charakteryzuje się także wyjątkowo przyjaznym usposobieniem. „To uroczy wąż, w ogóle nie wykazuje żadnych oznak agresji – bardziej bałby się ludzi w pociągu” - mówi w wywiadzie dla BBC Megan Sykes, kierownik firmy specjalizującej się w hodowli gadów.

Wąż dostał tymczasowe imię Noodles i obecnie czeka na właściciela. Jeśli nikt się po niego nie zgłosi, służby poszukają dla niego nowego domu. 

Zobacz też:

​Arcytrudny test na spostrzegawczość. Masz 5 sekund na odpowiedź

Już niedługo coroczny pokaz Perseidów. W tych miejscach w Polsce widok będzie najlepszy

​Tylko 1 na 20 osób zdaje ten test na spostrzegawczość. Dasz radę w 15 sekund?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dzikie zwierzęta | niebezpieczne zwierzęta