Reklama
Reklama

Nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo. Zwiedzający mogą już podziwiać "najsłodsze zwierzęta świata"

W jednym z pawilonów wrocławskiego ZOO pojawili się nowi mieszkańcy. To dwie niezwykle urocze pantery śnieżne, które można zobaczyć, odwiedzając ogród zoologiczny. Zwierzęta wzbudziły ogromne zainteresowanie nie tylko wśród gości zoo, ale i wśród internautów. Zobacz, jak wyglądają nowi mieszkańcy tego obiektu.

Wrocławskie zoo powiększyło się o naprawdę uroczych i słodkich mieszkańców. Kilka miesięcy temu urodziły się tam dwie pantery śnieżne, które od niedawna można już podziwiać na wybiegu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, ponieważ pantery ważą zaledwie 4 kg, już wzbudzają sensację i zachwycają odwiedzających.

Zoo Wrocław ma nowych, niezwykle uroczych mieszkańców

Wrocławski ogród zoologiczny to jedno z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych zoo w Polsce. Znajduje się w nim wiele gatunków zwierząt, które swoją egzotycznością przyciągają turystów z całego kraju.

W ostatnim czasie ilość mieszkańców wrocławskiego zoo się zwiększyła, a jakiś czas temu na profilach społecznościowych ogrodu zoologicznego pojawiła się informacja, że  urodzone w maju pantery śnieżne są już na wybiegu zewnętrznym. Co oznacza, że można już podziwiać zwierzęta na własne oczy.

Wielu internautów zachwyciła ta wiadomość i rozpływali się oni w komentarzach nad ich wyjątkowym urokiem. Z pewnością przyciągnie to wielu nowych odwiedzających w następnych miesiącach.

Pantery śnieżne - co o nich wiemy?

Pantery śnieżne w naturze zamieszkują stoki Himalajów do wysokości nawet 5000 m n.p.m. Można je spotkać w szczególności na Wyżynie Tybetańskiej oraz w górach Azji Środkowej, aż do południowej Syberii.

Anatomia panter pozwala im się przystosować do ciężkich warunków naturalnych. Ich szerokie nozdrza ogrzewają powietrze, a szerokie łapy zapobiegają zapadaniu się w śniegu. Posiadają także dłuższe tylne kończyny, które pozwalają im skakać na odległość do 9 metrów. Ogon natomiast ułatwia im zachowanie równowagi, a gęsta i miękka sierść zatrzymuje ciepło i tworzy doskonały kamuflaż. Wyróżniają je także jasnozielone lub szare oczy, które są nietypową barwą dla większości kotowatych.

Ciąża panter śnieżnych trwa od 3 do 3,5 miesiąca. Natomiast przeciętna długość życia tych zwierząt waha się od 15 do 18 lat.

Pantery śnieżne we wrocławskim zoo należą do zagrożonego wyginięciem gatunku

Pantery Nastazja i Nurek sprawiły, że na świecie pojawiły się dwie kolejne pantery śnieżne.  Pracownicy ogrodu zoologicznego we Wrocławiu nie ukrywają swojej radości, że po dwóch latach starań w końcu udało się poszerzyć grono panter w zoo. Podkreślają, że zwierzęta są zdrowe i dobrze się rozwijają.

Niestety pantery śnieżne są zagrożone wyginięciem, ponieważ ich globalna populacja liczy około 5 tysięcy osobników. Co więcej, w ostatnich latach ich liczebność drastycznie spadła z powodu kłusownictwa, wycinania lasów i utraty bazy pokarmowej.

Co ciekawe, nie są to pierwsze młode irbisy we wrocławskim zoo. Dwa lata temu urodziły się Mila i Makalu, których imiona nawiązywały do nazw wysokich górskich szczytów środkowej Azji.

Zobacz też:

​Tylko matematyczni geniusze rozwiążą to bez kalkulatora. Jesteś jednym z nich?

​Zagadka matematyczna dla tych, którzy uważali w podstawówce. Masz 5 minut na rozwiązanie

​To zadanie obrosło legendą. Mało kto jest w stanie podać poprawny wynik

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta