Dlaczego telefon się przegrzewa? Sprawdź, gdzie popełniasz błąd
W większości przypadków lekkie nagrzewanie się telefonu, np. w trakcie ładowania, to normalne zjawisko. Jednak czasami zdarza się, że smartfon staje się ciepły bez wyraźnej przyczyny. Sprawdź, dlaczego telefon się nagrzewa i kiedy powinno się oddać swój sprzęt do profesjonalnego serwisu.
Współczesne telefony to prawdziwie skomplikowane machiny, które są wypełnione różnej maści elektroniką. Układy scalone montowane w urządzeniach zapewniają użytkownikom rozmaite funkcjonalności, takie jak możliwość surfowania po sieci, grania w ulubione gry czy oglądania filmów bądź seriali.
Jednak wszystkie te czynności wymagają pewnej mocy obliczeniowej. Podzespoły pracującego na wysokich obrotach smartfona emitują ciepło, które jest przekazywane obudowie. To właśnie wtedy użytkownik telefonu czuje, że jego urządzenie się nagrzewa. Dzieje się tak w szczególności podczas intensywnej eksploatacji urządzenia. Mowa tu o graniu wymagające gry, czy oglądaniu filmów w wysokiej rozdzielczości. Telefon może nagrzewać się również w trakcie ładowania. Jest to często odczuwalne, gdy korzysta się z szybkoładujących ładowarek. Jeżeli urządzenie nie nagrzewa się do zbyt wysokich temperatur to w większości przypadków jest to całkowicie normalne zjawisko.
Czasami dochodzi jednak do sytuacji, w których telefon nagrzewa się bez wyraźnego powodu. Jeżeli smartfon zaczyna parzyć w dłonie podczas zwykłego pisania sms-a, to wiedz, że coś się dzieje. Wówczas jedynym ratunkiem okazuje się profesjonalny serwis.
Co ciekawe, nagrzewanie się smartfona może mieć związek z nieaktualizowaniem aplikacji lub systemu. W takiej sytuacji procesor musi pracować intensywniej, a to z kolei powoduje nagrzewanie się obudowy. Wyższa temperatura może być również spowodowana wadliwym działaniem baterii, zepsutym portem ładowania, a także uszkodzonym wyświetlaczem. W tym ostatnim przypadku nagrzewa się przednia część telefonu.
Zobacz też:
Najtrudniejsza zagadka w internecie? Mało kto podaje prawidłowy wynik
Zadanie z podręcznika do matematyki z lat 70. Uda ci się je rozwiązać?
Takie zadania rozwiązywali polscy uczniowie 100 lat temu. Podasz dobry wynik?