Reklama
Reklama

Zrób to, a pierwsza randka nie będzie ostatnią. Klucz do udanego randkowania

Udana pierwsza randka bardzo dobrze wróży na przyszłość. Każdy chciałby więc dowiedzieć się, co zrobić, by spotkanie zostało uznane za owocne. Nie ma jednego złotego środka, który sprawi, że między dwiema osobami zaiskrzy. Istnieje jednak kilka kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę, by zwiększyć na to szanse. Jakie są tajniki udanego randkowania? Te złote zasady warto wziąć sobie do serca.

Randkowanie to początkowy etap relacji — bardzo ważny, bo właśnie wówczas oceniamy wzajemną atrakcyjność i dopasowanie. Pierwsza randka uchodzi za tą najistotniejszą, ponieważ nie wchodzi jeszcze w grę zaangażowanie uczuciowe, a więc nieudane spotkanie może zakończyć się nawet zerwaniem znajomości. Co robić, aby pierwsza randka nie była tą ostatnią? Tiktokerka Monika Bednarz ma na to kilka sposobów.

Pierwsza zasada udanej randki: Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Na początku znajomości każdy chce się pokazać z możliwie jak najlepszej strony. Nie warto jednak udawać, że podoba nam się coś innego, lubimy jakąś aktywność, której tak naprawdę nie znosimy, czy też nasz charakter jest odmienny od pokazanego. Z czasem i tak wszystko wyjdzie na jaw, a my możemy stracić szansę na znalezienie kogoś dobrze do nas dopasowanego. Nie warto udawać kogoś, kim się nie jest. Trzeba być autentycznym, aby móc zbudować prawdziwą, szczerą więź.

Druga zasada udanej randki: Wysłuchaj drugiej osoby

W czasie pierwszej randki chcielibyśmy jak najwięcej opowiedzieć o sobie, jednak naszym celem powinno być też możliwie jak najlepsze poznanie człowieka, z którym się spotkaliśmy. Powinniśmy zadawać pytania i uważnie słuchać odpowiedzi.

Trzecia zasada udanej randki: Okaż zainteresowanie

Każdy chce zostać wysłuchanym. Jeśli więc usłyszymy jakąś historię, okażmy zainteresowanie — zadajmy dodatkowe pytania, potwierdźmy, że wszystko zrozumieliśmy. Okazanie lekceważenia, brak zainteresowania czy wręcz pokazanie, że w ogóle się nie słucha, są po prostu krzywdzące.

Czwarta zasada udanej randki: Starannie zaplanuj randkę

Zaplanowanie spotkania w szczegółach sprawi, że druga osoba poczuje się wyjątkowa i doceniona. Warto się postarać, by komuś było miło. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Można wybrać jakieś szczególne miejsce na randkę, przygotować kolację, kupić bilety. Jeśli ktoś zobaczy, ile włożyliśmy pracy w spotkanie, na pewno będzie mu przyjemnie.

Piąta zasada udanej randki: Bądź pozytywny

Osoby uśmiechnięte od razu wydają się bardziej sympatyczne. Powinniśmy więc cieszyć się tym wspólnie spędzanym czasem. Starajmy się w czasie spotkania dużo uśmiechać i pokazać swoje pozytywne podejście do życia. Optymistyczne podejście nie gwarantuje sukcesu, ale znacznie go przybliża.

Szósta zasada udanej randki: Bądź szczery

Szczerość to podstawa udanej relacji i klucz do zbudowania zaufania. Warto zacząć już na pierwszym spotkaniu. Jeśli zabraknie szczerości, zabraknie też ufności, a relacja będzie skazana na porażkę. Warto już na pierwszej randce wyrażać swoje odczucia i oczekiwania względem partnera. Oczywiście, w odpowiednich momentach.

Zobacz też:

Tę spódnicę pokochają 50-latki. Na sportowo i na elegancko

Katarzyna Skrzynecka zachwyciła nową fryzurą. Niedługo będą ją nosić wszyscy

Idealny pierścionek zaręczynowy? Jubiler zdradza, ile powinien kosztować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek