Reklama
Reklama

Zmieszaj z wodą i nałóż na twarz na 20 minut. Szybko zapomnisz o niedoskonałościach i rozszerzonych porach

Wiele osób marzy o gładkiej skórze pozbawionej niedoskonałości. Jest to oczywiście możliwe, jeśli stosujemy regularną i świadomą pielęgnację. Dzięki właściwym nawykom możemy między innymi znacznie zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów. Wystarczy, że sięgniemy do naszej apteczki po popularny produkt. Podpowiadamy, jak zadbać o cerę za pomocą domowych sposobów.

Rozszerzone pory to częsty problem, z którym boryka się wiele osób. Jednak dzięki łatwym, domowym metodom możemy zmniejszyć ich widoczność i sprawić, że nasza skóra będzie gładka i świeża. Wyjaśniamy, jak to zrobić i czego użyć, aby cieszyć się idealną cerą.

Czym są rozszerzone pory i co jest ich przyczyną?

Pory są po prostu zakończeniami mieszków włosowych i równocześnie stanowią naturalny element budowy naszej skóry. Wobec tego nie możemy się ich całkowicie pozbyć, a jedynie zmniejszyć ich widoczność, dzięki prawidłowej pielęgnacji, która dopasowana będzie do tego typu cery.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że na to, że rozszerzone pory stają się bardziej zauważalne, wpływają różne czynniki. Do najczęstszych z nich należy błędna pielęgnacja, niedopasowana do potrzeb skóry oraz zbyt długa ekspozycja skóry na słońce. Dodatkowo wpływ na to mogą mieć problemy hormonalne, utrata kolagenu, genetyka czy farmakologia.

Czytaj również: My wylewamy, a Japonki używają do codziennej pielęgnacji. Ta woda to sekret ich urody

Jak zadbać o skórę z rozszerzonymi porami?

Skóra z rozszerzonymi pora wymaga szczególnej opieki. Przede wszystkim podstawą dbania o nią jest dogłębne oczyszczanie cery dwa razy dziennie. W tym celu rano musimy zastosować kosmetyk oczyszczający, a następnie tonik, który przywróci naturalne pH. Następny krok to nałożenie na skórę kremu nawilżającego albo kremu z filtrem UV. Natomiast wieczorem musimy wykonać dokładny demakijaż oraz zastosować kolejno - produkt oczyszczający, tonizujący oraz nawilżający.

W ciągu dnia pamiętajmy także o nawadnianiu się, ponieważ w przypadku rozszerzonych porów jest to niezwykle istotne. Wysuszona cera sama z siebie wytwarza automatycznie więcej łoju, aby się natłuścić, co sprawia, że gruczoły się aktywizują, a pory są bardziej widoczne.  

Jak pozbyć się tego problemu? Najlepsze domowe metody na rozszerzone pory

Oczywiście oprócz wspomnianych kosmetyków możemy zastosować w naszej codziennej pielęgnacji domowe sposoby, dzięki którym poprawimy wygląd i kondycję naszej skóry.

Widoczność porów zdecydowanie zmniejsza mycie twarzy zimną wodą oraz używanie do masażu kostek lodu. Wiele osób poleca także stosowanie domowej maseczki z aspiryny. W tym celu wystarczy, że 4 tabletki produktu rozcieńczymy w łyżeczce wody, a powstałą masę nałożymy na problematyczny obszar i pozostawiamy na 20 minut. Po upływie tego czasu oczyszczamy twarz wodą i stosujemy krem nawilżający skórę.

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja