Reklama
Reklama

Zauważyłaś to w salonie manicure? Lepiej szybko zmień go na inny

Zadbane paznokcie są naszą wizytówką. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym, dzięki czemu mogą cieszyć się one pięknymi i starannie wykonanymi stylizacjami. Czasem zdarza się jednak, że niektóre salony nie podchodzą do kwestii sterylności tak profesjonalnie, jak powinny. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas swojej wizyty. Sprawdź, jakie są niepokojące sygnały w salonie manicure.

W ostatnich latach zainteresowanie manicure wykonywanym przez profesjonalistów znacznie się zwiększyło. Z tego też powodu wciąż otwiera się wiele nowych salonów stylizacji paznokci. Ważne jest, by wybrać miejsce, w którym dba się o bezpieczeństwo i zdrowie klienta. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie i kiedy zrezygnować z usługi.

Dlaczego wybór profesjonalnego salonu manicure jest taki istotny?

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego to nie tylko gwarancja estetycznie wykonanej stylizacji, ale także nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Jakość świadczonych usług jest kluczowa, ponieważ w trakcie wykonywania manicure używa się ostrych narzędzi, takich jak np. frezy, nożyczki czy cążki, które potrafią przerwać ciągłość naskórka w trakcie opracowywania skórek. W rezultacie może to spowodować zakażenie różnymi groźnymi chorobami.

Reżim sanitarny w salonie manicure jest niezwykle ważny, ponieważ nawet jeśli nie dojdzie do uszkodzenia naskórka, to wciąż jesteśmy narażeni na zarażenie się uciążliwą i trudną do wyleczenia grzybicą paznokci. Wobec tego musimy wybierać salony, których jesteśmy pewni i w których nie tylko dba się o wygląd stylizacji, ale i o kwestie bezpieczeństwa.

Czytaj również: Domowa płukanka na siwe włosy. Szybko i skutecznie pokrywa odrosty

Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie stylizacji paznokci?

Wiedząc już, jak ważne jest przestrzeganie higieny w salonie kosmetycznym, to wybierając się tam, zwróćmy uwagę na oznaki, które mogłyby świadczyć o zaniedbaniach. Jeśli cokolwiek zauważymy, to warto rozważyć zmianę salonu, aby mieć pewność co do sterylnych warunków.

Pierwszym niepokojącym sygnałem może być nieporządek w salonie. Jeśli gołym okiem dostrzeżemy kurz na toaletkach, brudną podłogę czy zanieczyszczenia na stoliku do wykonywania manicure, to oczywiste, że nie możemy mieć pewności co do czystości pozostałych elementów.

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, jak zachowuje się nasza stylistka. Powinna ona umyć ręce oraz używać rękawiczek, a także zdezynfekować stanowisko, zanim przystąpi do wykonywania manicure.

Kolejną istotną kwestią są narzędzia, które używane są do stylizacji. Powinny być one sterylizowane, a opakowanie, z którego są wyjmowane, powinno być otwarte w naszej obecności. Jeżeli widzimy, że stylistka wyciąga przybory np. z kosmetyczki, to jest to sygnał dla nas, by od razu zrezygnować z usługi, ponieważ narzędzia nie są sterylne.

Dodatkowo podczas wizyty nie bójmy się pytać stylistkę o różne aspekty czy zgłaszać jej kwestie, które nas niepokoją. Jeżeli odczuwamy ból lub którykolwiek z elementów zabiegu jest przeprowadzany w sposób różniący się od naszych potrzeb, to także zasygnalizujmy to od razu, ponieważ czasem nawet te najmniejsze błędy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | Zabiegi kosmetyczne