Reklama
Reklama

Zapuszczasz włosy od lat? Dzięki temu urosną znacznie szybciej

Zapuszczanie włosów jest długotrwałym procesem, który wymaga cierpliwości oraz podjęcia odpowiednich kroków. Z pewnością zaliczyć do nich należy prawidłową pielęgnację, dobre nawyki, a także... fryzurę. Podpowiadamy więc, co warto robić, aby włosy rosły szybciej.  

Długie, lśniące włosy są marzeniem niejednej kobiety. W związku z tym wiele z nich podejmuje decyzję o ich zapuszczaniu, co wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Czy można przyspieszyć proces zapuszczania włosów? Okazuje się, że są na to sposoby.  

Jak zapuszczać włosy? Zadbaj o prawidłową pielęgnację i dobre nawyki  

Wiedzą to już włosomaniaczki, warto, żeby świadomość tego miał każdy, że chcąc posiadać zdrowe, długie i lśniące włosy kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja, a także dobre praktyki związane z włosami. Co należy przez to rozumieć?  

Włosy rosną średnio około 1 cm na miesiąc. Dobrymi praktykami można pozytywnie wpłynąć na ten proces, niewłaściwymi — wręcz przeciwnie. Ważne jest więc, aby zadbać między innymi o takie kwestie jak dobry stan skóry głowy, zbilansowana dieta, unikanie przewlekłego stresu czy wysypianie się. Dobra kondycja całego organizmu wpływa również na prawidłowy przyrost włosów.

Co więcej, ważne, aby unikać kosmetyków z mocnym składem, które mogą prowadzić do podrażnień i przesuszeń skóry głowy. To z pewnością nie przyczyni się do szybszego wzrostu, a wręcz przeciwnie. Warto również zadbać o włosy w czasie snu, a więc unikać chodzenia spać z mokrą głową, a także odpowiednio je zabezpieczać np. wiążąc w luźny warkocz.  

Zobacz również: Ile dni przed farbowaniem należy umyć włosy? Fryzjerka obala popularny mit

Odpowiednia fryzura również nie jest bez znaczenia  

To, co jest kluczowe podczas zapuszczania włosów to cierpliwość oraz wytrwałość w działaniach. Chodzi tutaj między innymi o regularność w takich działaniach, jak chociażby stosowanie wcierek. Odpowiednio dobrane mogą przyczynić się do szybszego wzrostu włosów. Należy również zadbać o dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, w której nie powinien być pomijany żaden etap. 

Co więcej, warto dbać o włosy, aby te się nie łamały i nie ulegały zniszczeniu. Wobec tego dobrze pamiętać między innymi o zabezpieczaniu końcówek odpowiednim serum, a także zrezygnowaniu z używania niewłaściwych spinek i gumek z metalowymi elementami, które mogą niepotrzebnie wyrywać i szarpać kosmyki.  

Okazuje się, że nie bez znaczenia jest również noszona podczas zapuszczania włosów fryzura. Warto na ten czas zrezygnować z mocno upiętych przy skórze głowy kucyków oraz ciasnych warkoczy. Dobrze postawić na luźne kitki i upięcia. Co więcej, dobrze zrezygnować z lokówki oraz prostownicy, które często stosowane wpływają na kondycję włosów.  

Zobacz też:

Umyj, obierz, zetrzyj i nałóż na włosy. Będą lśniące i nawilżone

Ten sposób makijażystek zapewnia błyskawiczny efekt liftingu. Wystarczy namalować trzy kropki

Zamiast dawać do ciasta, wylej to na głowę. Koleżanki pozazdroszczą ci fryzury

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja