Reklama
Reklama

Zapomnij o rozdwojonych końcówkach. Ten domowy zabieg nawilża, wygładza i wzmacnia włosy

Matowe pasma, rozdwojone końcówki, łamiące się kosmyki. Jeśli najczęściej narzekasz właśnie na te cechy swoich włosów, to może być czas na wprowadzenie nowego zabiegu. Przyda się, szczególnie jeśli potrzebujesz ekstremalnego odżywienia swoich pasm. Dowiedz się, czym jest olejowanie włosów i jak często je wykonywać, aby cieszyć się jego pozytywnymi skutkami.

Olejowanie włosów jest banalnie proste. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku tego zabiegu najważniejsza jest konsekwencja i regularność.

Czym jest olejowanie włosów? Poznaj zalety tego prostego zabiegu

Olejowanie włosów to zabieg, który polega na nakładaniu na swoje pasma odpowiedniego oleju lub serum na jego bazie. Dzięki temu, że oleje roślinne budową przypominają warstwę lipidową naszego naskórka i sebum, wydzielanego przez gruczoły łojowe, skutecznie nawilżają i wzmacniają włosy.

Skutkiem regularnego stosowania oleju jest zdrowa skóra głowy, a także nawilżone, odżywione i błyszczące kosmyki. Dobrze dobrany olej nie zatrzymuje się tylko na zewnątrz włosa, chroniąc go. Wnika też do jego środka, przez co wzmacnia go od wewnątrz.

Regularne olejowanie sprawi, że włosy nie tylko będą ładniej wyglądać, ale także będą zdrowsze i bardziej odporne na zniszczenia przez czynniki zewnętrzne, takie jak np. wysoka temperatura. Olejowanie może również pomóc w uregulowaniu wydzielania się sebum — właściwe nawilżenie sprawi, że skóra nie będzie musiała produkować jego zwiększonej ilości. Pasma będą bardziej elastyczne i gładkie. Możesz liczyć na koniec problemów z ich rozczesywaniem i plątaniem się.

Zobacz także: Katarzyna Skrzynecka zachwyciła nową fryzurą. Niedługo będą ją nosić wszyscy

Jak olejować włosy? Wystarczy, że będziesz wykonywać ten zabieg raz w tygodniu

Olejowanie włosów to zabieg, w którym kluczem jest regularność. Warto go wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Ważnym aspektem jest także wybór oleju. Musisz wziąć pod uwagę porowatość swoich włosów, aby dobrać jego odpowiedni rodzaj. Jest to istotne, ponieważ źle dobrany olej może sprawić, że zabieg nie przyniesie oczekiwanych skutków.

Zabieg jest bardzo prosty i nie trwa długo. Na suche lub lekko wilgotne kosmyki wystarczy nałożyć 1-2 łyżkę oleju. Powinniśmy pokryć nim całe włosy — od cebulek po końcówki. Pasma nie powinny nim ociekać. Trzymamy olej na włosach co najmniej 40 minut. Można jednak przedłużyć zabieg do kilku godzin, a nawet na całą noc. Po czasie włosy należy umyć dwukrotnie za pomocą zwykłego szamponu. Zmianę w wyglądzie swoich włosów będziesz można zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Zobacz też:

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy