Reklama
Reklama

Zapomnij o hennie i laminacji. Nałóż na brwi sok z tego warzywa, a będą gęste i ciemne

Piękne brwi zapewniają piękniejsze spojrzenie. Jeśli chce się je uczynić mocniejszymi, gęstszymi i ciemniejszymi, nie trzeba się wcale wspomagać drogimi kosmetykami czy zabiegami. Wystarczy użyć pewnego popularnego warzywa, by brwi stały się zachwycające. O jakie warzywo chodzi i jak je wykorzystać?

Brwi powinny być piękne, gęste i ciemne — wówczas pięknie podkreślają oczy i spojrzenie, sprawiając, że twarz nabiera wyrazu. Jednocześnie zarówno ich barwa, jak i kształt muszą pasować do konkretnej osoby i jej typu urody. 

Istnieje wiele kosmetyków, których zadaniem jest podkreślenie czy przyciemnienie brwi i wiele zabiegów, które mają na celu nadanie im właściwego efektu. Okazuje się jednak, że sok z pewnego warzywa sprawdzi się równie dobrze, przyciemniając i zagęszczając brwi w naturalny sposób. O jakie warzywo chodzi i jak je zastosować?

Sok z cebuli na brwi. Nałóż go w ten sposób

Wiele pań marzy o brwiach, które byłyby piękne same w sobie — bez używania kosmetyków, które je podkreślają, zagęszczają czy przyciemniają. Kobiety, które nie zostały obdarzone przez naturę gęstymi brwiami, korzystają na przykład z zabiegu laminacji lub henny pudrowej, jednak wzmocnienie brwi można uzyskać naturalnymi metodami. Przyda się do tego popularne warzywo, czyli cebula.

Sok z cebuli — zarówno kupiony, jak i przygotowany samodzielnie — stopniowo uczyni brwi mocniejszymi, zdrowszymi i gęstszymi. Wystarczy zblendować warzywo, wyciskając z niego sok. Nakładamy odrobinę płynu na wacik i wykonujemy masaż brwi. Powinien być delikatny i trwać 5 minut. Po tym czasie nie zmywamy jednak soku z cebuli z brwi, tylko zwyczajnie kładziemy się spać. Twarz (wraz z brwiami) można opłukać rano. Ważne jest jednak wykonanie próby uczuleniowej przed zastosowaniem kosmetyku — zwłaszcza że ma zostać użyty w pobliżu oczu. 

Czytaj też: Dodawaj kilka kropel do kremu na noc. Rano skóra będzie nawilżona i świetlista 

Jak przyciemnić i zagęścić brwi? Są inne sposoby

Sok z cebuli to świetny, naturalny środek na przyciemnienie i zagęszczenie brwi. Można jednak wykorzystać w tym celu również olejek rycynowy, którego kilka kropel wystarczy wmasować we włoski. Można go używać codziennie, najlepiej przed snem. 

Podobne działanie do soku z cebuli ma również inne, popularne warzywo — rzodkiewka. Z niej również możemy wycisnąć sok wzmacniający brwi. Każdy z tych sposobów sprawi, że będą one wyraziste, a spojrzenie nabierze charakteru.

Zobacz też:

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | naturalne kosmetyki