Reklama
Reklama

Zalej wodą i przemywaj twarz codziennie rano. Botoks czoła może poczekać

Zmarszczki pojawiają się naturalnie. Jest to normalne zjawisko związane z procesem starzenia się skóry. Można jednak spowolnić ten proces, stosując odpowiednią strategię pielęgnacyjną. Co więcej, nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki czy zabiegi medycyny estetycznej.

Powodem powstawania zmarszczek jest najczęściej niedobór kolagenu. Z tego względu skóra przestaje być elastyczna. Jej struktura się osłabia wraz ze sprężystością. W końcu traci gęstość i powstawanie kolejnych zmarszczek to tylko kwestia czasu.

Pojawianiu się kolejnych zmarszczek sprzyja, na przykład częste marszczenie czoła. Istnieją na szczęście sposoby, które można wykorzystać, aby zastopować ten proces. Zalicza się do nich m.in. stosowanie domowych preparatów.

U niektórych osób zmarszczki na czole pojawiają się niedługo po przekroczeniu dwudziestego roku życia. Przyczyną jest mimika twarzy, cienka skóra lub brak właściwej pielęgnacji. Nieraz dzieje się to ze względu na ekspozycję na promienie słoneczne lub spożywanie wody w niedostatecznych ilościach.

Z tego powodu, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, warto działać prewencyjnie. Dobrym rozwiązaniem będzie zwrócenie szczególnej uwagi na aspekty opisane wcześniej. Do tego warto dołożyć dodatkowe środki takie jak preparaty pielęgnacyjne typu hand-made. Można je przygotować z naturalnych produktów - szybko i za niewielkie pieniądze. 

Czytaj również: Najlepszy zimowy krem do twarzy. Tylko 5 tanich składników, a efekt powala

Jak przygotować domowy preparat na zmarszczki?

Preparaty pielęgnacyjne pomagające w usuwaniu zmarszczek z czoła można wykonać w domu. Trzeba jedynie przy tym pamiętać, aby zawsze przetestować działanie środka na mniejszych fragmencie skóry. Dzięki temu będzie się miało pewność, że preparat działa.

Znanym i sprawdzony sposobem na zmarszczki na czole jest tzw. woda pietruszkowa. Żeby przygotować roztwór, trzeba zalać umyty pęczek pietruszki zimną wodą, a następnie odczekać pół doby – 12 godzin. Tak przygotowaną wodą pietruszkową należy przemywać regularnie twarz, na przykład codziennie rano. Pierwsze efekty będą widoczne już po upływie miesiąca. Przy regularnym stosowaniu skóra stanie się bardziej napięta i elastyczna, a drobne zmarszczki spłycone. 


Zobacz też:

Głębokie nawilżenie bez suchych skórek. Oto działanie domowego peelingu z cytrusa

Walczysz z cellulitem, rozstępami lub zmarszczkami? Szukaj kremów i olejków z tym składnikiem

Paznokcie nareszcie przestaną się łamać i rozdwajać. Wystarczy domowa kuracja z dwóch tanich składników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja