Reklama
Reklama

Weź z kuchni i wmasuj w skórę głowy. Włosy będą rosnąć jak szalone

Marzysz o zdrowych, puszystych i gęstych włosach? Możesz łatwo osiągnąć swój cel i to bez stosowania drogich kosmetyków. Wystarczy, że zaczniesz regularnie robić peeling skóry głowy za pomocą popularnego produktu z kuchennej szafki. Używasz go codziennie i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że może ci się przydać również w łazience.

Pielęgnacja włosów nie musi wiązać się z wydawaniem fortuny na kosmetyki. Możesz zadbać o nie za darmo za pomocą domowych sposobów. Jeden z najlepszych produktów, które ułatwią ci dbanie o pasma i skórę głowy, masz w kuchennej szafce. 

Sprawdź, jak przygotować peeling kawowy i jak go stosować, by pobudzić krążenie i cebulki do wzrostu nowych kosmyków. Stosuj go regularnie, a twoje włosy będą sprężyste i błyszczące.

Może cię zainteresować: Wyjmij z lodówki i wsmaruj we włosy. Ochronisz je przed zimnem i wiatrem

Zalety nakładania mielonej kawy na włosy. Dlaczego warto zrobić z nich peeling?

Mielona kawa na włosach może zrobić wiele dobrego - wykazuje działanie oczyszczające i stymulujące wzrost włosów. Niepozorne drobinki stosowane jako peeling na skórę głowy, usuną z niej zanieczyszczenia i zapobiegną nadmiernemu przetłuszczaniu się pasm.

Złuszczą zniszczony naskórek, oczyszczając ją, odblokują pory i pobudzą do wypuszczania nowych, zdrowych pasm. Z uwagi na kofeinę zawartą w mielonej kawie, krążenie będzie lepsze, a cebulki włosów wzmocnią się. 

Po kilku tygodniach "kuracji" peelingiem z mielonej kawy zauważysz poprawę kondycji włosów. Staną się błyszczące i elastyczne z uwagi na naturalne antyoksydanty (chronią włosy przed działaniem wodnych rodników) i nie będą tak często wypadać. Być może pojawią się także "baby hair".

Czytaj również: Większość osób źle nakłada maskę na włosy. Przez ten błąd nie przynosi efektów

Jak zrobić peeling kawowy na włosy i jak go stosować?

Peeling kawowy można zrobić w kilku wersjach. Najprostsza receptura polega na zmieszaniu 2 łyżek mielonej kawy z odrobiną wody tak, by utworzyła się gęsta pasta, którą następnie musisz nałożyć na wilgotną skórę głowy. Przez 5 minut trzeba ostrożnie wmasowywać mieszankę okrężnymi ruchami dłoni. Następnie umyj włosy szamponem i spłucz ją wodą. 

Peeling kawowy możesz także wzbogacić o 1 łyżkę miodu albo oliwy z oliwek. To dobry pomysł, jeśli masz przesuszone włosy, albo wrażliwą, podatną na podrażnienia skórę głowy. 

Możesz również zmieszać kawę mieloną z naturalnym jogurtem w proporcji 1:1 (2 łyżki kawy na 2 łyżki jogurtu). Domowy kosmetyk używaj raz na 8-14 dni, by nie zaszkodzić skórze głowy. 

Zobacz też:

To imię oznacza radość. W latach 90. było popularne, dziś rzadko je słychać

Widzisz drobne przebarwienia na dłoniach i twarzy? Pomogą te domowe sposoby

Chcesz zamaskować pierwsze siwe włosy? Pomoże przyprawa i ulubiony napój Polaków

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy | naturalne kosmetyki | pielęgnacja