Reklama
Reklama

W Polsce kojarzy się z tandetą. To imię nadano u nas tylko 2 razy, a we Francji robi furorę

Nie wszystkie imiona dla dzieci, które robią furorę za granicą, są chętnie nadawane przez rodziców w naszym kraju. I najlepszym tego przykładem jest krótkie i dźwięczne imię dla dziewczynki, które we Francji od lat cieszy się ogromną popularnością. W Polsce nigdy nie było hitem, ale przed dwudziestoma laty rodzice chętnie nadawali je swoim córkom.

Imię Żaneta w 2022 roku we Francji nadano aż 1699 dziewczynkom, a w Polsce tylko czterem. Co prawda, nigdy nie było ono u nas bardzo popularne, ale dwadzieścia lat temu cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem. Szacuje się, że w kraju nad Wisłą nosi je ponad 27 tys. kobiet. 

Niestety współczesnym rodzicom wydaje się ono mało interesujące, a w opinii niektórych jest wręcz... tandetne. Osoby, które tak twierdzą, stronią od niego z uwagi na popularność wśród... piosenkarzy disco polo, którzy chętnie wykorzystują je w swoich utworach

Co oznacza imię Żaneta? We Francji robi furorę, ale polskim rodzicom już się nie podoba

Żaneta jest polską wersją dźwięcznego, greckiego imienia Jeanette, które tłumaczymy "Bóg jest łaskawy". Tak duży spadek jego popularności w naszym kraju jest zaskakujący z uwagi na fakt, iż mamy wiele religijnych rodzin. 

Kiedy wypadają imieniny Żanety?

Imieniny Żanety wypadają tuż po drugim dniu świąt Bożego Narodzenia. Najczęściej obchodzimy je 27 grudnia, ale kobieta o tym imieniu może również świętować w dniu 27 listopada. Rzadziej imieniny Żanety obchodzone są zimą - 4 lutego oraz wiosną 30 maja. 

Sprawdź: Chcą nadawać córkom imię kojarzące się z popularną kawą. Urzędy protestują

Jaka jest kobieta o imieniu Żaneta?

Żaneta to numerologiczna dwójka, co czyni ją osobą ambitną, a zarazem sprawiedliwą i empatyczną. To urodzona liderka - kobieta zaradna, przebojowa i pewna siebie, która w życiu stara się postępować w zgodzie ze swoimi przekonaniami. To urodzona liderka, która nie chce na siłę dostosować do otoczenia. Bywa kapryśna i wybredna, ale wynika to z jej wysokich oczekiwań, które ma również wobec samej siebie. 

A jaka Żaneta jest w związkach? To kobieta, która kocha całą sobą. Jest zmysłowa i charyzmatyczna, czym przyciąga do siebie licznych adoratorów. Nie zabiega jednak o uwagę na siłę. Na pewno nie jest to typ flirciary czy kokietki. A gdy się zakocha, bliska osoba staje się dla niej priorytetem. Żaneta szuka partnera na dobre i na złe, szczególną uwagę zwracając na charakter m mężczyzny.  

Imię Żaneta najlepiej pasuje do takich znaków zodiaku jak:

  • Panna
  • Koziorożec 

Czytaj również: W PRL-u to imię zyskało popularność za sprawą dobranocki. Dziś rodzice go nie lubią

Zobacz też:

Takie jeansy były hitem dekadę temu. Znów wracają na ulice

Manicure na lato dla dojrzałych kobiet. Małgorzata Kożuchowska go uwielbia

Wymieszaj z sokiem z cytryny i nałóż na twarz. Twoja skóra będzie jędrna i nawilżona

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina