Reklama
Reklama

Tych składników twoja cera potrzebuje po zimie. Znajdziesz je nie tylko w kosmetykach

Jeśli twoja skóra po zimie jest szara, zmęczona czy pełna niedoskonałości, musisz właściwie o nią zadbać, aby wróciła do formy. Podpowiadamy, jakich składników potrzebuje, by znów być rozświetlona, nawilżona i promienna. Dzięki nim szybko się zregeneruje.

Skóra po zimie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Może być bowiem zmęczona, szara czy sucha. Wszystko to skutek oddziaływania zimna na zewnątrz, ale i suchego, rozgrzanego powietrza w pomieszczeniach. Zmienne temperatury czy niewystarczająca dbałość o ochronę mogły na nią negatywnie wpłynąć. Wymaga zatem regeneracji, by wiosną mogła znów stać się promienna, gładka i nawilżona. Jak o nią zadbać?

Pielęgnacja skóry po zimie. Jak to zrobić?

Skóra po zimie wygląda zdecydowanie gorzej niż na przykład latem. W zależności od rodzaju czy intensywności czynników, które na nią wpływały, może na przykład być sucha lub nadmiernie się przetłuszczać. Jest też szara i pozbawiona blasku. Musimy zatem zadbać o prawidłowe jej oczyszczanie, nawilżenie, a także odbudowę bariery hydrolipidowej.

Wypijajmy odpowiednią ilość wody każdego dnia, aby nawilżyć skórę od środka, rozświetlić ją i wygładzić. Skóra po zimie potrzebuje też trzech składników, by móc się zregenerować. Chodzi o retinol, witaminę E i kwas ferulowy. 

Czytaj też: Chcesz pozbyć się lwiej zmarszczki? Sięgnij po popularny owoc i przygotuj domową maseczkę 

Czego potrzebuje skóra po zimie i gdzie tego szukać?

Kwas ferulowy możemy znaleźć w pożywieniu, na przykład w szpinaku, pietruszce czy nasionach zbóż. Wykazuje działanie rozjaśniające, przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne. To organiczny związek chemiczny, będący pochodną kwasu cynamonowego, który znajdziemy w wielu kosmetykach. Pomaga poprawić kondycję skóry, a także wyciszyć ewentualne stany zapalne.

Niezwykle ważna dla zdrowia skóry jest też witamina E, będąca jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Wspiera właściwe nawilżenie skóry, przyczyniając się do zmniejszenia rozwoju zmarszczek. Uszczelnia też błony komórkowe, zapobiegając utracie wody przez naskórek. Nazywana jest nawet "eliksirem młodości". Witaminę E znajdziemy nie tylko w kosmetykach, ale też między innymi w kiełkach, brokułach, szpinaku, brzoskwiniach, pomidorach, oliwie z oliwek czy w serach.

Z kolei retinol to organiczny związek chemiczny, który wraz z innymi retinoidami pełni funkcję witaminy A. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, wpływając na produkcję kolagenu i elastyny. Wyrównuje również koloryt skóry. Cennym źródłem witaminy A są produkty mleczarskie, niektóre tłuste ryby, dynia czy rzeżucha. 

Zobacz też:

Natasza Urbańska nosi taki manicure. Teraz możesz zrobić go samodzielnie w domu

Cichopek na lato wybiera takie buty. Są ultramodne i pasują do każdej stylizacji

Rób to z włosami codziennie przed snem. Szybko ci podziękują

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja