Reklama
Reklama

Twoje włosy są zniszczone od częstego kręcenia? Zmień metodę, a szybko zobaczysz różnicę

Zdrowo wyglądające włosy to marzenie niejednej kobiety. Problem może pojawić się, kiedy posiadaczki prostych pasm, pragną je pokręcić. Gorące powietrze, lokówki oraz prostownice, szczególnie w codziennym użyciu, mogą być prawdziwym ciosem dla zdrowia naszych kosmyków. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób możemy zakręcić włosy bez użycia ciepła. Te metody sprawią, że już nigdy nie włączysz przed wyjściem z domu lokówki.

Zdrowy wygląd włosów zależy nie tylko od stylizacji, ale także od pielęgnacji. Z tego powodu warto raz na jakiś czas odstawić lokówki i prostownice. Sprawdź, w jaki sposób możesz je zastąpić.

Dlaczego należy chronić włosy przed wysokimi temperaturami?

Nie powinno być dla nas niespodzianką to, że wysokie temperatury mają negatywny wpływ na nasze włosy. Już powyżej 60 st. C mogą powodować nieodwracalne zmiany w naszych kosmykach. Wynika to z tego, że powyżej tej wartości zmianie ulega stan skupienia wody, która jest naturalnym składnikiem włosa. Zamienia się ona w parę wodną, przyczyniając się do zniszczenia keratyny. To dlatego przy częstym użyciu wysokich temperatur, nasze włosy tracą blask oraz stają kruche i łamliwe.

Podobny efekt na włosy mogą mieć również gorące kąpiele, pobyt w saunie, czy narażenie kosmyków na działanie promieni słonecznych. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie szkód jest używanie chroniących pasma kosmetyków oraz unikanie sytuacji, w których włosy narażone są na szkodę.  

Zobacz także: Rzęsy jak firanki bez drogich kosmetyków. Stosuj regularnie, a będą długie i gęste

Jak podkręcić włosy bez użycia ciepła?

Jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszych włosów, musimy liczyć się z rezygnacją z lokówki i prostownicy. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym uzyskasz naturalnie wyglądający efekt pokręconych włosów bez użycia ciepła.

Pierwsza metoda, która warta jest wypróbowania, zapewni ci efekt delikatnie pofalowanych oraz podniesionych włosów. Przyda się szczególnie latem, kiedy najmodniejszą fryzurą stają się beach waves. Świeże, lekko wilgotne należy zapleść w dwa, w miarę równe warkocze dobierane, od szczytu głowy. W tak przygotowanej fryzurze idziemy spać. Następnego dnia rano, włosy będą ładnie pofalowane. Wystarczy, że je rozpuścimy, delikatnie roztrzepiemy palcami i utrwalimy lakierem do włosów.

Jeśli zależy nam na stylizacji, która będzie przypominać tradycyjne loki, możemy uzyskać ją za pomocą zwykłych skarpetek. Włosy dzielimy na dwie części, które wiążemy je w kucyki. Gumka do włosów będzie nam również służyła do przytrzymania skarpetki. Umieszczamy jej koniec w kucyku, a następnie owijamy ciasno pasma wokół materiału. Koniec dodatkowo zabezpieczamy gumką do włosów. W tak przygotowanych włosach kładziemy się spać, a następnego dnia możemy cieszyć się efektami. Włosy delikatnie przeczesujemy i utrwalamy lakierem do włosów. 


Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy