Reklama
Reklama

Twoim włosom brakuje blasku? Zastosuj sprawdzoną metodę babci

Efekt błyszczenia włosów można uzyskać w naturalny sposób, nie stosując kosmetyków, które obciążają i naruszają ich strukturę. Jedną z metod na błyszczące włosy jest użycie produktu dostępnego w każdej kuchni – cytryny. Jak myć włosy cytryną?

Zdrowe i piękne włosy to marzenie wielu kobiet. Czasem jednak, mimo dobrej kondycji nie są one tak gładkie i błyszczące jak byśmy chcieli. Na szczęście istnieją proste, sprawdzone metody na dodanie włosom połysku. Ta metoda znana jest od lat i była chętnie wykorzystywana już przez nasze babcie. 

Natychmiastowy efekt błyszczenia włosów: przemywanie ich wodą z dodatkiem cytryny 

Cytryna to owoc cytrusowy, który stanowi dodatek w kuchni. Ze względu na dużą ilość witamin zyskała popularność w trakcie okresu przeziębienia. Czy można użyć jej na włosy? Sok z cytryny nałożony bezpośrednio na włosy może przynieść niepożądany efekt w postaci uwrażliwienia i przesuszenia kosmyków. Z tego względu powinniśmy połączyć go z letnią wodą. 

Należy dodać łyżkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny na 0,5 l letniej wody i w takich proporcjach przemywać nią włosy. Mieszankę z wody i cytryny używamy jako płukankę, do ostatniego płukania włosów, po zastosowaniu szamponu i odżywki. Jakie będą efekty natychmiastowego zastosowania soku z cytryny na włosy?

Dlaczego warto stosować sok z cytryny na włosy?

Gdy na włosy zastosujemy sok z cytryny z wodą, to kosmyki będą wypłukane z resztek szamponu, a łuska włosa zostanie domknięta. Dzięki temu włosy staną się gładkie, odporne na warunki zewnętrzne oraz natychmiast uzyskamy pożądany efekt błyszczenia - naturalny połysk.

Cytryna ma właściwości odżywcze i zakwaszające, dlatego można ją również stosować w przypadku przetłuszczających włosów, a nawet w problemach z łupieżem. Oprócz efektu nabłyszczania uzyskamy także efekt rozjaśnienia, jednak w nieinwazyjny sposób w postaci delikatnych, naturalnych refleksów. Podsumowując, po użyciu soku cytryny i letniej wody powinniśmy spodziewać się naturalnie jaśniejszych i błyszczących włosów.

Zobacz też:

To imię dzięki serialowi było hitem w PRL-u. Dziś znów zyskuje na popularności

W ten sposób samodzielnie przyciemnisz brwi. Henna nie będzie już potrzebna

Wyjmij z kuchennej szafki i owiń stopy. Po 30 minutach będą idealnie gładkie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja | włosy