Reklama
Reklama

To imię w PRL było hitem, ale rodzice już go nie lubią. W 2022 roku dostało je tylko 12 dzieci

Piękne imię dla dziewczynki, które robiło furorę na porodówkach w latach 70. i 80. ubiegłego wieku dziś praktycznie nie jest już wybierane przez rodziców. Zwłaszcza na przełomie ostatnich dwudziestu lat jego popularność drastycznie spadła. Wygląda na to, że przestało podobać się Polakom, bo niestety w 2022 roku otrzymało je tylko 12 dzieci.

Imiona dla dziewczynek, którymi zachwycały się nasze mamy i babcie, dziś nie cieszą się już dużą popularnością wśród rodziców. Nazywając swoje dziecko, współczesne matki i ojcowie kierują się różnymi aspektami. Wielu z nich inspiruje się jednak rankingami popularności imion, w których na przełomie kilku ostatnich lat zaszło niewiele zmian. 

Popularność imienia Iwona drastycznie spadła. Rodzice nie chcą już nazywać tak córek

Popularność imienia Iwona w Polsce mocno spadła na przestrzeni ostatnich 20 lat. Portal jakieimię.pl podaje, że do 2022 roku w Polsce nosiło je łącznie 233227 kobiet. 

Niestety w ubiegłym roku na świat przyszło zaledwie 12 dziewczynek imieniu Iwona. Co oznacza, że na ten moment nie cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Być może będzie więc inspiracją dla osób, które chcą nazwać dziecko w piękny, a zarazem oryginalny sposób tak, aby w przyszłości łatwo mogło wyróżnić się z tłumu.          

Jakie znaczenie ma imię Iwona? Jest piękne i kojarzy się z przyrodą

Jeżeli chodzi o pochodzenie imienia Iwona, to wywodzi się ono z kultury germańskiej lub celtyckiej i oznacza "cis" (dawniej wymawiane jako iwa). Nawiązuje więc do drzewa cisowego, które według dawnych wierzeń stanowiło metaforę woli życia. Imię Iwona często nadaje się więc dzieciom długo wyczekiwanym albo takim, które przyszły na świat pomimo trudnego porodu. 

Jaka jest kobieta o imieniu Iwona? To osoba ciepła i pracowita

Kobiety o imieniu Iwona uważa się za osoby ambitne, subtelne i pracowite, które wytrwale dążą do zrealizowania wyznaczonych sobie celów. Są empatyczne i wrażliwe na piękno otaczającej ich przyrody, a dom jest dla nich miejscem, w którym mogą odpocząć od codziennych problemów. W życiu cenią sobie rodzinne więzi i stabilizację.

Pomimo swej spokojnej natury, kobiety o imieniu Iwona uwielbiają przeżywać niezapomniane przygody. Chętnie odbywają więc dalekie podróże, podczas których mają okazję poznawać nowe kultury. Zagraniczne wycieczki są również dla nich okazją do tego, by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Są to panie o niezwykłym uroku osobistym. Nierzadko bardzo atrakcyjne i eleganckie, obok których mężczyznom trudno jest przejść obojętnie.    

Zobacz też:

W PRL-u używała go każda kobieta. Sekret gładkiej skóry za mniej niż 5 złotych

To imię pochodzi ze Skandynawii i kiedyś było bardzo popularne. Dziś powoli zanika

Nie tylko do ciasta. Rozgnieć widelcem i nałóż na twarz, a cera ci podziękuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina