Reklama
Reklama

To imię noszą kobiety sukcesu. W Polsce otrzymało je zaledwie 51 osób

To imię niezwykle rzadkie, ale przypisane kobietom sukcesu. Charyzmatyczne liderki, które konsekwentnie dążą do postawionego sobie celu, emanują siłą, którą natychmiast wyczuwają inni. Imię Fortunata pochodzi z łaciny, a oznacza osobę pełną szczęścia, której sprzyja los.

Czy imię może determinować los i charakter człowieka? Niektórzy wierzą, że tak. Rodzice nadając imiona dzieciom, kierują się najróżniejszymi względami: modą, tradycjami rodzinnymi, ale również ich znaczeniem. Fortunata to imię dla naprawdę silnej kobiety, więc może warto je wziąć pod uwagę.  

Fortunata: imię kobiety sukcesu 

Imię Fortunata jest numerologiczną ósemką. Osoby z taką cyfrą zaklętą w imieniu są pewne siebie, przebojowe, ambitne, ale również bardzo pracowite. To liczba przywódców, która ma też złe oblicze, może wiązać się z agresją i nieobliczalnością, lecz takie przypadki zdarzają się raczej w przypadku mężczyzn.

  Fortunata to imię kobiety sukcesu, również materialnego. Kobiety o tym imieniu dobrze zarządzają zarówno ludźmi, jak i swoim majątkiem. Szczęście w imieniu przekłada się na życiowe osiągnięcia na wielu polach. Jej empatia zjednuje jej wielu przyjaciół, którzy zawsze mogą na nią liczyć. Nie będzie żałowała sił i środków, by ich wspierać w trudnych chwilach i chętnie podzieli się z nimi owocami swoich sukcesów. 

Czytaj też: Kobiety spod tych znaków najbardziej podobają się mężczyznom. Jesteś wśród nich?

Bogini szczęścia i pomyślności 

W mitologii rzymskiej Fortuna kierowała ludzkimi losami, była boginią szczęścia. Osoby, którym sprzyjała, mogły liczyć na pomyślność w życiu. Czczono ją szczególnie w miastach portowych, była patronką żeglarzy, których los w dużym stopniu zależał od szczęścia. Przedstawiano ją często ze sterem w jednej i rogiem obfitości w drugiej ręce.  

Na cześć bogini dziewczynkom często nadawano imię Fortunata w nadziei na to, że przyniesie im to w życiu sukcesy. Z czasem imię to zaczęło tracić na popularności. Dziś w Polsce nosi je zaledwie 51 kobiet, choć prawdopodobnie rodzice, nadając je córkom nie mieli w zamyśle uczczenie rzymskiej bogini. Raczej chodziło im o dobrą patronkę dla dziecka, którą była św. Fortunata. 

Zobacz też:

Kozaki, które wyszczuplają i wydłużają nogi. Ten kolor, to hit

Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone

Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | parenting