Reklama
Reklama

To imię nosi idol Polaków, ale rodzice niezbyt chętnie je wybierają

To imię nosi jeden z najpopularniejszych Polaków, który jest idolem fanów piłki nożnej na całym świecie. Jest krótkie i uniwersalne, ale pomimo tego z roku na rok cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy coraz rzadziej nadają je swoim dzieciom. W 2022 roku nazwano tak tylko 311 chłopców.

Robert to piękne imię męskie, które w naszym kraju nadawane było jeszcze w średniowieczu. Na popularności zyskało w XIX wieku i przez lata cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy chętnie nadawali je swoim dzieciom. Sytuacja ta zaczęła zmieniać się wraz z początkiem obecnego tysiąclecia. W roku 2000 otrzymało je 1010 chłopców, a później z roku na rok było coraz rzadziej nadawane maluchom

Pomimo tego, że nosi je najpopularniejszy piłkarz w Polsce, Robertem Lewandowskim, w 2022 roku nadano je zaledwie 311 razy, a w pierwszej połowie aktualnego tylko - 153. Oficjalne statystyki GOV jednoznacznie pokazują, że małych Robertów na porodówkach jest coraz mniej, a wielka szkoda, bo to uniwersalne i piękne imię.

Znaczenie imienia Robert idealnie pasuje do znanego sportowca

Pochodzenie imienia Robert jest germańskie i wywodzi się ono bezpośrednio od imienia Hrodebert, które powstało jako połączenie słów "hrod", czyli sława i "beraht", czyli jasny, bystry. Imię Robert oznacza więc "tego, który jest sławny" lub "tego, który żyje w chwale, blasku świateł". I to znaczenie jest zaskakująco trafne w przypadku polskiego piłkarza drużyny FB Barcelona, Roberta Lewandowskiego, który od lat bije rekordy na murawie.

Czytaj również: To najpiękniejsze imię na świecie. Wiele dziewczynek w Polsce je nosi

Kiedy obchodzimy imieniny Roberta?

Imieniny Roberta w kalendarzu wspomniane są wielokrotnie. Najpopularniejsza data jest wiosenna 29 kwietnia, kiedy to świętuje najwięcej solenizantów. Panom o tym imieniu życzenia można złożyć jednak również w dniach: 4 stycznia, 26 stycznia, 21 lutego, 27 marca, 17 kwietnia, 29 kwietnia, 13 maja, 15 maja, 7 czerwca, 18 lipca, 17 września czy 1 listopada. 

Może cię zainteresować: Polscy rodzice kochają to imię. "Piękny kwiat" robi furorę na porodówkach

Jaki jest mężczyzna o imieniu Robert według numerologii?

Robert to numerologiczna 6. Jest to więc mężczyzna o ogromnej ambicji, charyzmatyczny lider, któremu jednak nie brakuje umiejętności do pracy w grupie. Jest to człowiek stały w uczuciach i rodzinny, który potrafi chodzić na kompromisy i nie ma większych problemów z tym, aby przyznać się do błędów. 

Zderzają się w nim natura realisty i romantyka. Ciężko pracuje na swój sukces, ale jest optymistą, który stara się szukać pozytywów w każdej sytuacji. Znaki zodiaku, które najlepiej współgrają z imieniem Robert to: Byk i Skorpion. Z uwagi na swoją ambicję, żywiołowość i umiejętności liderskie idealnie pasuje on również do Lwa. 

Zobacz też:

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | ciąża