Reklama
Reklama

Szybka i prosta maseczka napinająca skórę. By ją zrobić, sięgnij do kuchennej szafki

Zamiast drogich gotowych maseczek przeciwzmarszczkowych użyj składnika, który znajdziesz w swojej kuchni. Doskonale uelastycznia skórę i ją napina. Ponadto dostarcza wielu cennych składników, które spowalniają proces starzenia się skóry. Sprawdź, jak szybko zrobić domową maseczkę przeciwzmarszczkową.

Wiele gotowych maseczek przeciwzmarszczkowych ma gęstą konsystencję, która zastyga na skórze i tworzy elastyczną powłokę modelującą. Ten sam efekt uzyskasz, wykorzystując żelatynę, którą znajdziesz w swojej kuchni. Żelatyna stosowana do wszelkiego rodzaju galaretek, zimnych nóżek czy ciast jest naturalnym białkiem pozyskiwanym z hydrolizy kolagenu. Do jej produkcji wykorzystuje się kości, ścięgna i skórki zwierząt zawierające największą ilości kolagenu. W kosmetyce żelatyna jest powszechnie wykorzystywana w zabiegach i preparatach o działaniu napinającym skórę.  

Przepis na maseczkę napinającą skórę

Zmarszczki są naturalną oznaką starzenia się skóry. Z wiekiem skóra przestaje produkować kolagen, traci elastyczność, staje się wiotka i poprzecinana bruzdami. Proces ten możesz nieco spowolnić, korzystając z kremów i maseczek przeciw oznakom starzenia się skóry. Niestety z reguły nie są to tanie kosmetyki. Na szczęście mamy dla ciebie alternatywę, do której przygotowania potrzebujesz jedynie dwóch składników: żelatyny i mleka!  

Aby przygotować domową maseczkę napinającą skórę, wystarczy, że wymieszasz dwie łyżki żelatyny z dwoma łyżkami gorącego mleka. Składniki wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny, a następnie maseczkę nałóż na oczyszczoną i wypeelingowaną skórę twarzy. Zostaw ją na 25 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę ciepłą wodą i nałóż ulubiony krem nawilżający. Zabieg ten sprawi, że skóra twarzy będzie bardziej napięta i gładsza.  

Efekty stosowania maseczki z żelatyny

Maseczkę z żelatyny warto stosować regularnie nie tylko dla natychmiastowych efektów, ale także w celu odżywienia skóry. Żelatyna jest naturalnym źródłem biotyny i peptydów. Z kolei mleko dostarcza skórze kwasów nukleinowych, soli mineralnych i witaminy K. Czyż już Kleopatra nie kąpała się w mleku dla zachowania pięknej skóry?  

Maseczka z żelatyny nie tylko napina skórę twarzy, ale także odżywia ją, oczyszcza pory, rozjaśnia przebarwienia oraz wzmacnia naczynia krwionośne. To wszystko składa się na doskonałe efekty regularnego stosowania maseczki z żelatyny.  

Zobacz też:

Robisz to podczas mycia zębów? To dlatego są żółte

Kupiłaś te modne buty na zimę? Lekarz nie ma dla ciebie dobrych wiadomości

W PRL-u była w każdej kosmetyczce. Zapomniany sekret gładkiej i młodej skóry

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja