Reklama
Reklama

Szampon szamponowi nierówny. Tych składników unikaj, jeśli chcesz mieć zdrowe włosy

Mycie włosów i skóry głowy to zabieg, który najczęściej wykonujemy w związku z pielęgnacją kosmyków. Z tego powodu tak istotne jest, aby był on odpowiednio dobrany do naszych potrzeb. Wyjaśniamy, które składniki w szamponie są szkodliwe. To one mogą być przyczyną problemów ze skórą głowy, swędzeniem czy łupieżem.

To, jakie składniki zawiera szampon do włosów, jest niesamowicie istotne. Część z nich może nie tylko szkodzić włosom, ale też skórze głowy. Czujesz, że dolega ci swędzenie w tych okolicach, pojawił się łupież, skóra coraz częściej się przetłuszcza? Sprawdź, które składniki mogą być dla ciebie szkodliwe i czego powinnaś unikać.

Skład ma znaczenie. Sprawdzaj za każdym razem

Przy wybieraniu szamponu w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się składem. Do zakupu kusi nas często ładna etykieta, reklama czy obietnice producenta. W końcu powinien on odżywiać, nawilżać, wygładzać. Pamiętajmy jednak, że ma on służyć oczyszczeniu włosów i skóry, a nie pielęgnacji.

Najważniejszy będzie więc skład szamponu, który należy czytać za każdym razem, gdy sięgamy po produkt z drogeryjne półki. To pozwoli nam uniknąć korzystania ze składników, które negatywnie wpłyną na kondycję skóry i włosów.

Skład szamponu zwykle znajdziemy na odwrocie butelki. Początkowo długość listy może przerażać, gdyż zwykle jest długa, jednak nie należy się zrażać. Dzięki nam szybko poznasz, czego nie powinno być w kupowanym przez ciebie produkcie.

Czytaj także: Twoje włosy nie chcą rosnąć? Stosuj ten olejek, a szybko zobaczysz wysyp baby hair

To szkodliwe składniki w szamponie! Koniecznie unikaj

Składniki w szamponie wymienione są w kolejności, która dyktowana jest ilością danej substancji. Czym więcej będzie danego związku, tym wyższą pozycję on zajmie. Natomiast jeśli któreś z nich zostały użyte w takiej samej ilości, zostają wymienione w kolejności alfabetycznej.

Szampon o dobrym, łagodnym nie będzie zawierał:

  • SLS (Sodium Lauryl Sulfate), SLES (Sodium Lauryl Sulfate), Sodium myreth sulfate (SMS), Ammonium lauryl sulfate (ALS);
  • alkoholi tj. Benzyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Ethanol Alcohol, Alcohol Denat; 
  • Propylene Glycol, PEG (Polyethylene Glycol), PPG (Glikol Polipropylenowy);
  • MEA, DEA, TEA, mono-, di-, trietanoloamina (te składniki w połączeniu ze związkami azotowymi mogą stawać się rakotwórcze);
  • parabenów tj. Phenoxyethanol, Metyloparaben, Ethylparaben, Propyloparaben, Butyloparaben, Isobutylparaben.

Chcąc kupić dobry szampon, zwróć uwagę, aby zawierał on naturalne składniki. Powinien być on bogaty w oleje roślinne oraz ekstrakty ziołowe. One odżywią, nawilżą włosy i wesprą je. Pozytywnie oddziałują też na skórę głowy, chroniąc ją przed podrażnieniami i rozwojem chorób.

Zobacz też:

Kozaki, które wyszczuplają i wydłużają nogi. Ten kolor, to hit

Wyciśnij i nałóż na twarz. Skóra będzie rozświetlona i napięta, a zmarszczki spłycone

Koloryzacja włosów się nie udała? Ten produktem usuniesz farbę i zabezpieczysz końcówki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja