Sucha skóra to zmora jesieni i zimy. Kup w aptece za kilka złotych, a zapomnisz o problemie
Wietrzna i mroźna pogoda nie jest sprzymierzeńcem naszej cery. Przez czynniki zewnętrzne skóra robi się chropowata i sucha. Zanim skoczysz do drogerii po drogi krem, zajrzyj do apteki. Za parę złotych kupisz tam produkt, który ukoi twoją cerę jesienią i zimą.
Naturalnym produktem, który pomoże twojej cerze jest lanolina. To tłusty wosk, który pochodzi z owczej wełny. Dzięki temu składnikowi wełna jest wodoodporna i chroni zwierzęta przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Skoro lanolina chroni przed mrozem i wiatrem skórę owiec, ochroni i twoją. Kupisz ją za około 10 złotych złotych w każdej aptece.
Lanolina ma niezwykłą zdolność zatrzymywania wilgoci. Na skórze tworzy delikatny, ochronny film, który zapobiega utracie wody, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Ma też w składzie naturalne emolienty, które wygładzają i zmiękczają naskórek. Jej struktura molekularna jest zbliżona do ludzkiego sebum, co sprawia, że świetnie się wchłania i działa dogłębnie, bez ryzyka zatykania porów. Dzięki tym właściwościom lanolina jest idealnym wyborem do walki z suchością skóry, szczególnie w miesiącach, gdy cera narażona jest na zimno i suche powietrze.
Lanolina w czystej postaci ma bardzo gęstą konsystencję, dlatego przed aplikacją na skórę warto rozgrzać ją w dłoniach. Można ją stosować punktowo na najbardziej przesuszone miejsca, takie jak usta, pięty, łokcie czy dłonie. W przypadku bardzo suchej skóry twarzy można dodać odrobinę lanoliny do kremu na noc lub wymieszać ją z kilkoma kroplami oleju, co ułatwi jej aplikację. Lanolina sprawdzi się też jako bariera ochronna na skórze przed mrozem - warto posmarować nią twarz przed wyjściem na zewnątrz, by chronić delikatne miejsca przed wiatrem i chłodem.
Czytaj też: Kosztuje grosze, a napina skórę i wypełnia zmarszczki. Na pewno masz ją w kuchni
Regularne stosowanie lanoliny zapewnia skórze głębokie nawilżenie i zmiękczenie, przywracając jej zdrowy, gładki wygląd. Już po kilku aplikacjach można zauważyć poprawę - sucha i łuszcząca się skóra staje się bardziej elastyczna, a wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia wyciszają się. Dzięki lanolinie cera zyskuje naturalną barierę ochronną, która zapobiega przesuszaniu, nawet przy niskich temperaturach i suchej atmosferze w pomieszczeniach ogrzewanych zimą. Gęstość lanoliny ma jednak też swoje minusy, dlatego nie powinny jej więc używać osoby z trądzikiem.
Zobacz też:
Te kolory powinny być zakazane dla kobiet po 50-tce. Postarzają przynajmniej o dekadę
Niemcy non stop nadają to stare imię, a Polacy wręcz przeciwnie. Ma 3 litery i tysiące lat
Wymieszaj i wmasuj w skórę. Zmarszczki wokół ust będą tylko wspomnieniem