Reklama
Reklama

Spryskaj lakierem do włosów pędzel do makijażu. Efekt pozytywnie cię zaskoczy

Walka z niesfornymi kosmykami i próba ujarzmienia „baby hair” mogą być bardzo problematyczne. Na szczęście pewna użytkowniczka Instagrama podzieliła się trikiem na przygładzenie odstających włosów. Wystarczy zaopatrzyć się w lakier do włosów i pędzel do makijażu. Jak mogą pomóc?

Niesforne kosmyki to problem wielu kobiet. Najtrudniej ujarzmić tak zwane "baby hair", czyli nowe, odrastające włosy, które dopiero pojawiły się na naszej głowie. Są zdecydowanie krótsze niż reszta, ale też sprężyste i wytrzymałe. Warto cieszyć się z ich obecności, ponieważ są zdrowe. Niestety, trudno je okiełznać. Istnieje jednak ciekawy trik, który ułatwia to zadanie.

Pędzle do makijażu. Do czego jeszcze ich użyć?

Pędzle do makijażu są niezwykle przydatne — pozwalają bowiem szybko i sprawnie rozprowadzić dany kosmetyk. Występują jednak w wielu rodzajach, przez co czasem trudno dobrać właściwy do wykonania określonego zadania.

Najmniejsze pędzelki służą do nakładania cieni i blendowania ich. Największe zaś są pędzle do podkładu, umożliwiające — z uwagi na swoje rozmiary — na szybkie i dokładne rozprowadzenie kosmetyku na całej twarzy. Duży pędzel może mieć jednak także i inne, niecodzienne zastosowanie. Przyda się na przykład do przygładzania włosów.

Czytaj też: Kolory, które odejmują lat. Idealne odcienie ubrań dla pań po 50-tce 

Pędzel do makijażu ujarzmi "baby hair". Jak go stosować?

Pędzel do makijażu może posłużyć również do układania włosów. Wystarczy spryskać go lakierem do włosów, a następnie pocierać nim niesforne pasma i "baby hair", nakładając kosmetyk. To sprytna metoda, dzięki której układanie włosów będzie zdecydowanie łatwiejsze. Trik pojawił się na Instagramie użytkowniczki @mireyarios. Autorka filmiku wypróbowała metodę tylko na połowie głowy, aby pokazać internautom różnicę. Rzeczywiście, drobne włoski zaczęły o wiele lepiej przylegać do głowy i przestały rzucać się w oczy.

Nagranie szybko zyskało popularność i rozgłos. Przypadło do gustu internautom, którzy zaczęli zostawiać pod nim liczne komentarze. Dzielili się również własnymi radami — wśród nich znalazła się propozycja spryskania lakierem również szczotki do włosów.

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: włosy | uroda | pielęgnacja