Reklama
Reklama

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale także na to, jak wyglądamy. Okazuje się bowiem, że nieprawidłowa pozycja podczas snu, może przyczyniać się do powstawania zmarszczek, które nieświadomie możemy każdej nocy pogłębiać. Podpowiadamy, jak spać, by nie szkodzić swojej cerze.

Sen jest podstawą dla naszej kondycji zdrowotnej oraz dla urody. Jeżeli zadbamy o jego optymalną długość i odpowiednią higienę snu, będziemy cieszyć się energią, zdrowiem i piękną cerą. Jednak wiele osób wciąż nie ma świadomości tego, że nieprawidłowa pozycja podczas spania, może znacznie pogorszyć stan ich skóry i przyczynić się do powstawania zmarszczek sennych. Sprawdź, jak temu zapobiec.

Jak powstają zmarszczki senne? W ten sposób się pogłębiają

Sen ma wpływ na nasz wygląd. Niedosypianie może sprawić, że pogorszy się koloryt oraz ogólna kondycja cery. Co więcej, może to także wpłynąć na zwiększenie sińców pod oczami oraz przysparzać zmarszczek. Nieprzysypianie nocy potrafi skutkować takimi rezultatami, jak opadanie powiek, opadanie kącików ust, bladość czy opadanie powiek.

Nie bez znaczenia pozostaje także to, jaką pozycję przyjmujemy we śnie, ponieważ może ona przyczyniać się do powstawania tak zwanych zmarszczek sennych. Pojawiają się one najczęściej, gdy śpimy na brzuchu z twarzą zagłębioną w poduszce. Wtedy to na skutek przyciskania twarzy do łóżka lub poduszki powstają skośne, lub pionowe kreski na naszej twarzy.

Co gorsza, z racji tego, że z wiekiem nasza skóra traci jędrność, to zmarszczki powstałe w ten sposób mogą się utrwalać. Zwłaszcza gdy co noc śpimy w tej samej pozycji, to niestety zmarszczki senne będą się pogłębiały.

Czytaj również: Wyjmij 2 produkty z szafki kuchennej, zmieszaj i nałóż na brwi. Henna nie będzie już potrzebna

Jak spać, by wyglądać lepiej? Poznaj podstawowe zasady Beauty Sleep

Jeśli jednak odpowiednio zadbamy o sen, to nie tylko nie będzie on szkodził naszemu wyglądowi, a wręcz sprawi, że będziemy prezentować się promiennie, świeżo i atrakcyjnie. Wystarczy, że dowiemy się, na czym polega Beauty Sleep.

Oto kilka zasad, które wpisują się w tę definicję i pozwolą nam świetnie wyglądać każdego dnia:

  • Staraj się przesypiać 8 godzin, ponieważ niedosypianie przyspiesza starzenie. Równocześnie nie można nadmiernie wydłużać snu, bo w tym przypadku dłużej nie oznacza wcale lepiej i zbyt długi czas w łóżku, może przyczyniać się do obrzęków twarzy.
  • Oczyszczaj wieczorem twarz z makijażu i zanieczyszczeń, ponieważ pozostawione na noc, mogą negatywnie wpływać na skórę. Dodatkowo staraj się używać dobrego kremu na noc lub maseczek czy serum.
  • Śpij na plecach lub używaj specjalnej poduszki, która uniemożliwi wgniatanie twarzy. Oprócz tego warto używać poszewek z naturalnych tkanin.
  • Należy systematycznie zmieniać pościel, na której gromadzą się zanieczyszczenia oraz drobnoustroje. Powinno się również zadbać o wietrzenie pomieszczenia przed snem, dzięki czemu nie tylko zyskamy nieco chłodu, ale i oczyścimy powietrze w sypialni.

Zobacz też:

Kup za grosze w aptece, by usunąć cellulit. Znikną też żylaki i obrzęki

Usuwa przebarwienia i drobne zmarszczki. Skuteczna jak retinol, a kosztuje grosze

Chcesz, by twoje dłonie wyglądały młodo? Te kolory paznokci omijaj szerokim łukiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda